Робота з внутрішніми та зовнішніми ресурсами в умовах війни

Робота з внутрішніми та зовнішніми ресурсами в умовах війни
25 Серпня 2023
Друкувати цю новину

Цікавим, насиченим корисною інформацією і практичними вправами, був другий день заходів проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги».

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

24 серпня 2023 року пройшов тренінг «Робота з внутрішніми та зовнішніми ресурсами в умовах війни», організований ГО «Полтавське міське громадське об’єднання осіб з інвалідністю «Віра».

Своїми знаннями у питаннях подолання стресу поділилася з учасницями регіональна координаторка взаємодії з громадскістю Уповноваженого в Полтавській області, неймовірно харизматична тренерка Віра Яковенко.

Вона розповіла про те, що надавачі послуг в системи соціального захисту, в силу особливостей своєї діяльності, знаходяться в умовах постійного стресу. Це впливає на як на емоційний стан жінок, так і на їх фізичне здоров’я.

Як працювати з ресурсами організму в подоланні стресових станів? Що робити для профілактики емоційного вигорання? Які копінг-стратегії застосовувати? Про це пані Віра розповіла в першій частині тренінгу.

Під час перерви, за філіжанкою запашної кави, у неформальному спілкуванні народилося декілька нових ідей для подальшої співпраці. Так одна з учасниць з порушеннями зору попросила у тренерки методичної допомоги для роботи з підлітками. А мати молодого чоловіка, що має інвалідність внаслідок інтелектуальних порушень, запросила пані Віру на зустріч з молоддю з ментальними порушеннями.

Друга частина була практичною. Учасниці тренінгу вчилися розпізнавати свої емоції, знаходити їх локалізацію у власному тілі та управляти емоційними реакціями. Також робили дихальні, медитативні та тілесно-орієнтовані вправи, що допомагають виводити людину зі стресових станів різного ступеню тяжкості.

Та найбільшу цікавість у присутніх викликала робота з Ментальними картами самодопомоги. Виявляється, що ми самі можемо розкласти свою життєву ситуацію на складові і, ніби розглядаючи її зі сторони, знайти проблемні місця. Неупереджене і беземоційне ставлення до проблеми, часто дозволяє нам самостійно знайти шляхи її вирішення.#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

****************

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

  Категорія: