25 лютого відбулася Регіональна онлайн консультація з людьми з інвалідністю та громадськими організаціями людей з інвалідністю, яку проводив Комітет ООН з прав осіб з інвалідністю.
Тема консультації «Від ізоляції, невидимості і сегрегації до залучення людей з інвалідністю до місцевої спільноти. Виявлення та подолання перешкод на шляху успішного процесу деінституалізації».
Громадські організації, члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, діяльність яких спрямована на вирішення питань людей з інвалідністю з різними порушеннями, які знаходяться в закладах опіки різних форм власності, психіатричних лікарнях; які опікувались питаннями жінок та чоловіків з інвалідністю, в тому числі літнього віку; сімей, що виховують дітей з інвалідністю відправили інформацію (520 слів) на Комітет та взяли участь в Регіональній зустрічі. Кожна з організацій, яка готувала інформацію зробила акцент на ситуацію з Ковід–19 зі своєї теми.
Як зазначалось в Інформаційній записці Комітету, участь в регіональній зустрічі могли взяти люди з інвалідністю через їхні організації, організації дітей та молодих людей з інвалідністю, організації самоадвокації, організації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями, організації жінок з інвалідністю. Інші заінтересовані організації та суб’єкти могли бути присутніми в якості спостерігачів.
Регіональні консультації Комітет ООН з прав осіб з інвалідністю проводить з людьми з інвалідністю з різних країн з метою обміну досвідом, думками, пропозиціями по вирішенню складних питань та ситуації, яка склалась з особами з інвалідністю в період Ковід-19, включаючи осіб, які перебувають в спеціальних закладах опіки.
Комітетом були запропоновані теми для обговорення та основні питання.
Від Національної Асамблеї людей з інвалідністю був один виступ в якому тезисно прозвучала частина інформації поданої на Комітет. Відповідаючи на питання, які заходи необхідно вжити в Україні для поліпшення становища різних груп, які схильні до високого ризику інституціоналізації, ізоляції, Лариса Байда відзначила наступне:
Вся інформація від різних країн узагальниться Комітетом та буде підготовлено Проєкт Керівництва по деінституалізації, в тому числі в надзвичайних ситуаціях. Кінцева ціль, практична реалізації статті 19 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.
Секретаріат НАІУ