Разом змінюємо життя на краще!

Разом змінюємо життя на краще!
21 Грудня 2023
Друкувати цю новину

У Вінницькій області триває реалізація проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я». Його втілює у життя Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Momentum Wheels for Humanity. Діяльність команди проєкту в регіоні зосереджена на наданні послуг відповідно до індивідуальних потреб особи, яка звернулась.

Починаючи з лютого 2023 року в рамках проєкту проведено 18 зустрічей з представниками органів місцевої влади, громадських організацій, установ для посилення спроможності реагувати для задоволення гуманітарних потреб людей з інвалідністю. Успішна координація співпраці та партнерства громадських організацій, закладів соціальної сфери, гуманітарних штабів сприяла усвідомленню нагальних потреб осіб з інвалідністю в воєнний час та розширення їх доступу до послуг з ведення справ, правової допомоги, гуманітарної підтримки та інформації.

В рамках реалізації проєкту відбулись зустрічі з представниками влади, громадськими організаціями, людьми з інвалідністю. Обговорено найактуальніші проблемні питання, які турбують вінничан з інвалідністю та ВПО.

За одинадцять місяців реалізації проєкту більше 130 осіб звернулося за допомогою до кейс-менеджерки проєкту, яким була надана: інформаційна та психологічна підтримка, соціально-правові консультації; допомога пов’язана з отриманням медичних та соціальних послуг.

Зокрема,

  • проведено первинні зустрічі, забезпечено супровід та вивчено потреби 136 осіб.
  • забезпечено супровід 26 клієнтам, які звертались повторно.
  • 80 осіб отримували психологічну підтримку.
  • 22 особи отримали допомогу у вигляді сертифікатів на продукти.
  • 12 осіб отримали допомогу у вигляді сертифікатів на засоби гігієни.
  • 39 ВПО з інвалідністю та похилого віку, які потребували тимчасового прихистку, були направлені до Центру тимчасового перебування.
  • 2 особам надавалось консультування та супровід під час підготовки до евакуації.
  • 18 осіб отримали транспортну послугу при поверненні з евакуації.

 

В рамках реалізації проєкту відбулись зустрічі з представниками влади, громадськими організаціями, людьми з інвалідністю. Обговорено найактуальніші проблемні питання, які турбують вінничан з інвалідністю та ВПО.

Так спільна робота кейс-менеджеру проєкту з Асоціацією «Відкриті серця» та центром «Обрій» посприяло запровадженню соціальних послуг, підвищенню мотивації фахівців. А проведені спільні зустрічі з Міністром соціальної політики України, Головою Національної соціальної сервісної служби України, Першим заступником Начальника ОВА, директором Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА дали змогу забезпечити під час війни доступ людям з інвалідністю та сім`ям, що виховують дітей з інвалідністю до соціальних послуг денного догляду, тимчасового проживання, тимчасового відпочинку для батьків дітей з інвалідністю, раннього втручання та виділення коштів з місцевого бюджету для задоволення потреб в цих послугах.

Позитивним успіхом кейс-менеджменту на Вінниччині стала своєчасна підтримка та допомога матерям, що виховують дітей з інвалідністю. Переважна більшість із них здійснюють цілодобовий догляд за ними і мають фактично дуже низький рівень доступу до гуманітарної допомоги та соціальних послуг. В рамках проєкту надавались консультації соціально – правового змісту, забезпечувалась психологічна та юридична підтримка, надавалась гуманітарна допомога ресурсом проєкту та залученими додатковими ресурсами.

Історія пані Тетяни. Жінка сама доглядає сина з інвалідністю 1 гр. відколи чоловік на фронті. Вона постійно знаходиться зі своїм сином, не працює, займається його доглядом. «Не завжди є кошти та час, щоб купити продукти» – говорить Тетяна. Від проєкту отримала сертифікат на покупку продуктів харчування та соціально – юридичну консультацію щодо можливості отримувати послуги денного догляду. І як результат, зараз Володимир відвідує послугу денного догляду, де знайшов собі друзів і цікаві зайняття. А у матері є можливість працювати.

Налагодивши, в рамках проєкту, ефективну, системну співпрацю та партнерство, зокрема з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА, місцевими органами соціального захисту в територіальних громадах, комунальним закладом «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», Громадською організацією «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» та ще 9-ма ГОІ Вінницької області, сприяли у забезпеченню доступу до соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю» для 39 сімей, зокрема здійснили супровід у зборі та оформленні документів. 

Також надано допомогу місцевим органам соціального захисту в пошуках транспортних засобів та коштів на підвезення дітей з матерями до Вінниці на цю послугу. Завдяки цьому вдалося запобігти вигоранню батьків, деінституалізації дітей, зняття соціальної та фінансової напруги в сім’ях, дітям покращити їхній рівень соціалізації, самообслуговування та комунікації.

Однією з успішних історій проєкту вважаємо організацію евакуації до Фінляндії мешканки Прихистку в с. Дорожне, пані Лілії. Жінка похилого віку, має значні порушення здоров`я. До війни вона проживала в Донецькій області, втратила дочку і самотужки виховала онука. На момент початку війни онук жив та працював у Москві. З ним не було зв’язку. Спочатку кейс-менеджерка допомогла відновити зв’язок з онуком, на той час йому вдалось виїхати до Фінляндії. Потім допомогла виїхати до онука – зробили все можливе, щоб онук та бабуся возз’єднались. Підтримуючи телефонний зв’язок з онуком, допомогли йому звернутись до волонтерів МО «Лікарі без кордонів», які погодились перевезти жінку закордон до Польщі, де її зустрів онук. Важливо було, щоб бабусі надавалась в дорозі лікарська допомога, так як у неї були значні ускладнення здоров’я. І було дуже приємно, коли за тиждень зателефонувала пані Лілія з онуком і подякували за допомогу та людяність.

І таких історій безліч. Щоб допомагати та підтримувати людей не завжди потрібно багато коштів та зусиль. Перш за все, потрібно мати бажання, вміти вислухати і підтримати добрим словом та вчасно наданою допомогою.

А ми ще раз нагадуємо, що Ви можете звернутись до наших кейс-менеджерів за допомогою.

 

Контактні телефони в регіонах проєкту:

Офіс НАІУ – (044) 279-61-74

м. Київ – (095) 909-10-35

Області:

Київська – (095) 905-07-37

Вінницька – (095) 909-91-05

Дніпропетровська – (095) 909-50-11

Житомирська – (095) 905-08-55

Львівська – (095) 905-09-77

Харківська – (095) 909-50-65

Чернівецька – (095) 905-08-58

 

В рамках проєкту працює телефонна «гаряча лінія», яка надає інформаційні послуги з правової допомоги – телефон 0509050795 «Гаряча лінія» працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 год.

#НАІУ з #Momentum_Wheels_for_Humanity