Дослухаючись до голосів батьків

Дослухаючись до голосів батьків
10 Березня 2023
Друкувати цю новину

За результатами дослідження «Дослухаючись до голосів батьків», яке пройшло в Україні у 2017 році, сім’ї, які виховують дітей із порушеннями у розвитку раннього віку, стикаються із серйозними викликами. Більшість батьків відчувають:

  • фінансові труднощі,
  • труднощі з виконанням повсякденних рутинних обов’язків, пов’язаних із турботою про дитину,
  • страждають від звуження кола спілкування та контактів із зовнішнім світом, яке посилюється наявністю бар’єрів у навколишньому середовищі, слабо розвиненою інфраструктурою, а також низькою толерантністю у соціумі та бюрократичним ставленням держави.
Незважаючи на різноманітні труднощі та потреби, які відчуває сім’я, абсолютна більшість отримують переважно медичні послуги, масаж та заняття з логопедом та психологом.
Батьки, які брали участь у дослідженні, були критичні у своїй оцінці існуючої системи державних послуг і вказували на те, що цілісна та дієва державна програма, орієнтована на потреби дітей та сімей, як така відсутня. Багато послуг надаються безкоштовно лише на декларативному рівні.
Послугою, яка має найбільшу ефективність і максимально відповідає потребам сім’ї, є послуга раннього втручання. Оскільки вона спрямована не тільки на дитину, а й на загальну якість життя сім’ї.
Послуга РВ пропонує психологічну підтримку сім’ї, допомагає їм набути необхідні навички взаємодії з дитиною в різних ситуаціях, що зустрічаються в повсякденному житті. А також сприяє соціальній інклюзії дітей з особливими потребами та їхнім сім’ям.
Посилання на дослідження
Це дослідження було проведено Київським міжнародним інститутом соціології з ініціативи Міжнародної громадської організації HealthProm, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, UNICEF та завдяки фінансуванню Уряду Німеччини та Європейського Союзу.

У дослідженні брала участь послуга раннього втручання, яка надається на базі БФ “Інститут раннього втручання”, місто Харків.

Джерело

  Категорія: