Разом задля успіху та щасливого майбутнього дітей

Разом задля успіху та щасливого майбутнього дітей
27 Травня 2019
Друкувати цю новину

«Разом задля успіху та щасливого майбутнього дітей» – такий  девіз надихав учасників Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання” до їх діяльності в травні 2019 р. Активісти Форуму продовжують свою роботу з популяризації та просування послуги РВ в Україні, також проводять зустрічі регіональних платформ, аби підготуватися до затвердження стратегічного плану.

5 травня завершилася третя стратегічна сесія для батьків-активістів Запорізької області у рамках  грантового проєкту “Дитина. Родина. Громада”. А 10 травня у місті Вільнянськ ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство»», ГО «Вільнянська районна організація «Ми Можемо»» та Місцева асоціація органів місцевого самоврядування “Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області” за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) організувала та провела Семінар-опитування для батьків дітей з особливими потребами (з інвалідністю, з груп ризику), які мешкають у Вільнянському районі та фахівців комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Вільнянської районної ради. Під час проведення заходу учасники мали можливість більш детально ознайомитись з питаннями впровадження послуги раннього втручання, розбудови батьківського руху, взяли участь у цільовому опитуванні метою якого був збір валідної інформації від цільової аудиторії для донесення її (інформації) до голів ОТГ Запорізької області.

А вже 15 травня у місті Кривий Ріг громадська організація «Фонд Об’єднаних Сердець» (м. Кривий Ріг) спільно з громадською організацією «Аутизм. Свідоме батьківство» (м. Запоріжжя) – в рамках проєкту «Діти – майбутнє громади» за підтримки Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради провели тренінг-семінар “Підтримка ініціатив батьків, як шлях до соціального благополуччя суспільства”. Відбувся досить дієвий тренінговий блок, під час якого були розглянуті з різних боків проблеми та ризики розвитку і впровадження РВ у місті Кривий Ріг, та стан й перспективи батьківського руху, а також співпраці недержавних ГО Кривбассу та Запоріжжя.

6 травня 2019 р. у м. Ужгород відбулася зустріч батьків та батьківських організацій Закарпатської платформи «Батьки за раннє втручання в Україні», яка ініційована ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія», в рамках стратегічного плану Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» на 2019-2012рр. Закарпатська платформа має вже певну історію реалізації ідей раннього втручання . Під час зустрічі учасники заходу отримали можливість почути про успіхи батьківського руху у Закарпатській області, окреслили проблемні питання і обговорювали шляхи досягнення успіху в реалізації завдань Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». 

В Одеському регіоні  7 травня  у рамках робочого візиту до м. Білгород-Дністровський, завідувач відділення раннього втручання КНП “Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я” Оксана Кривоногова та голова ГО «Особливі діти» і регіональний представник Одеської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» Ірина Шульга провели для представників департаментів Одеської області та громадських організацій тренінг-бесіду. Під час заходу розглядалися питання впровадження послуги РВ в Одеській області, а також важлива роль батьків у цьому процесі.  Наступним етапом робочого візиту була зустріч із батьками,  де Ірина Шульга розповіла про різні етапи прийняття батьками дитини з особливими потребами; а також відвідування реформованого будинку дитини м. Білгород-Дністровський, де згодом планують надавати послугу РВ.

«Під час проведення заходу учасники ознайомились як відбувається розвиток послуги РВ в Одеському регіоні. В місті вже є навчена команда фахівців раннього втручання. Під час дискусії з’ясувалося, що на сьогодні  не зовсім зрозуміло, з яких джерел буде фінансуватися послуга, в якій установі можливо зробити відділення раннього втручання та який департамент відповідальний за розвиток послуги. Наступним був тренінг для батьків. Було приємно, що фахівці залишились на тренінг. Наприкінці бурхливої дискусії батьки дізналися, куди їм звертатися по допомогу, познайомилися з керівником ІРЦ. Скаржились, що дуже мало інформації для батьків у місті. Гадаю, надалі, фахівці та батьки найдуть порозуміння, будуть прислухатися к батькам і поважати їх думку», – розповіла Ірина Шульга. 16 травня аналогічна робоча зустріч «Ділимось досвідом співпраці»відбулася у м. Ізмаілі Одеської області.

Заходи було організовано та проведено ГО «Особливі діти» спільно с ГО «Здорове суспільство» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) ,  в рамках грантового проєкту «Партнерство. Фахівці-батьки-влада», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

17 травня, у смт Маневичі, що у Волинській області, відбувся семінар «Про філософію, зміст і практику раннього втручання». Слухачами заходу стали фахівці зі сфер освіти, медицини та соціального захисту, батьки дітей з інвалідністю, представники органів місцевого самоврядування та громадські активісти. Загалом на зустріч зі спікерами зі Львова прийшли три десятка осіб. Усі вони мали змогу дізнатися по раннє втручання з вуст фахівців, які багато років працюють у цій послузі.

«Цей формат семінару передбачає максимальне ознайомлення аудиторії зі змістом, перевагами, унікальністю та ефективністю послуги раннього втручання», — розповідає Юлія Аронова, голова ГО «Розправлені крила». – «Наші спікери мають багаторічний досвід роботи у ранньому втручанні й можуть як ніхто глибоко й повно розповісти про цю послугу».

Учасники ставили багато запитань. «Дякуємо спікерам за велику кількість практичної інформації, прикладів з життя. Мене приємно вразила їх доброзичливість та фаховість. Було видно, що аудиторія із зацікавленням слухала всі частини семінару», — говорить Наталія Шишолик, голова МРГОІ «Довіра», яка виступила з ініціативою проведення семінару.

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Підвищення спроможності батьківських ГО та співпраця з ОТГ задля впровадження послуги раннього втручання на місцевому рівні», що реалізується ГО «Розправлені крила» в межах впровадження проєкту «Батьківська адвокація раннього втручання в Україні – стратегічне планування та регіональні міні-проєкти», що реалізує ГС «ВГО «НАІУ» та Міжнародний фонд «Відродження».

А ще у середині травня відбулися зустрічі батьків регіональних платформ Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання”  в Запорізький, Закарпатській, Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій та Харківський областях, у м. Маріуполь. А стратегічна зустріч щодо доопрацювання та затвердження Стратегічного плану Всеукраїнського форуму «Батьки за РВ в Україні» та 4-та щорічна конференція Форуму відбудуться на початку червня у Києві за участі представників з усіх регіонів.

 

  Категорія: