Доступні медичні послуги для жінок з інвалідністю

30 Липня 2020 Друкувати цю новину

Тема  семінару для жінок з інвалідністю в рамках проєкту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області», який реалізує ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» (член Національної Асамблеї людей з інвалідністю України) за підтримки Міжнародної організації «Пакт», яка впроваджує проєкт «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» за фінансової підтримки Уряду Канади.

Доступність та якість медичних послуг для людей з інвалідністю - це основні показники, що визначають ефективність системи охорони здоров’я у будь-якій країні світу і рівень цивілізованості цієї країни. Надзвичайно приємно, що до заходу долучився директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації  Чорний О.В. , який уважно вислухав усі питання учасниць семінару стосовно:

  • роботи МСЕК (різного характеру);
  • архітектурної недоступності до закладів охорони здоров’я;
  • відсутності багатофункціонального діагностичного обладнання;
  • архітектурної недоступності до стоматологічних кабінетів;
  • забезпечення пільгової категорії засобами гігієни та ін.

Усі означені питання О.В. Чорний взяв під особистий контроль, а також Олегом Васильовичем запропоновано провести спільну зустріч з керівництвом МСЕК, Департаментом ОЗ ОДА та представниками ГО.

Керівниця проєкту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області», голова ГО «Лідер» Валентина Добридіна ознайомила учасниць та учасників семінару з результатами опитування жінок з інвалідністю, що проводилось в рамках проєкту в червні місяці (взяли участь 107 респонденток). Пані Валентина акцентувала увагу учасниць семінару на законодавчих документах, які гарантують право на доступні медичні послуги для жінок та чоловіків з інвалідністю.

Експертка проєкту з психологічних питань, доктор психологічних наук  Валентина Балахтар привітала учасниць семінару, звернула увагу на психологічні аспекти, а також на можливість отримання консультацій соціально-психологічного характеру в рамках реалізації проєкту для жінок з інвалідністю.

А далі були цікаві, корисні і довгоочікувані лекції від лікаря загальної практики сімейної медицини, викладача університету третього покоління, експерта проєкту Часовенко С.М. Тем було багато і усі такі цікаві і потрібні:

  • «Особливості роботи сечовидільної системи та шлунково-кишкового тракту при особливих станах організму»
  • «Профілактика та лікування захворювань нирок і сечовивідних шляхів»
  • «Вплив ендокринної системи на організм жінки в різні вікові періоди та правильний підхід до усунення порушень з сторони ендокринної системи.»
  • «Як зберегти своє психічне здоров’я, подолати стрес та депресії».

Учасники\ці із задоволенням слухали цікаві лекції, ставили запитання та отримували відповіді.

Під час заходу була презентована новостворена громадська організація «Ми рівні», яку очолила Олена Бабешко з м. Вижниці. П. Олена розповіла про діяльність своєї організації, її досягнення і перспективи.

Хотілось би висловити особливу подяку Георг Парк ГРК «Георг Парк», що знаходиться в одному з мальовничих куточків Буковини з чудовою фауною і флорою. Ми довго шукали заклад, де б виконати усі карантині умови (соціальна дистанція, температурний скринінг, масковий режим) та забезпечили зручностями жінок з інвалідністю для участі в семінарі. Щиро дякуємо ГРК «Георг Парк» за високий рівень обслуговування та надання послуг, за професіоналізм, підтримку та розуміння! Було дуже приємно, затишно та комфортно!

А ще у нас був приємний сюрприз від наших італійських благодійниць - італійські макарони і кава для учасників семінару. (Про це напишемо окремий пост).

Щиро дякуємо Міжнародній організації «Пакт» за важливу підтримку!
Директору Департамент Охорони здоров'я Чернівецької ОДА  О.В. Чорному за небайдужість та підтримку нашого проєкту!

Експертам проекту за терпіння та командну роботу!

Учасницям заходів за силу і витримку!

До нових зустрічей! Долучайтесь! Змінимо світ на краще!

Валентина Добридіна, ГО "Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю "Лідер"

 

#Право_на_здоровя_жінок_з_інвалідністю

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.