«Разом проти раку» – ми не боїмося говорити про гострі теми та завжди підтримуємо жінок з інвалідністю внаслідок онкології!

«Разом проти раку» – ми не боїмося говорити про гострі теми та завжди підтримуємо жінок з інвалідністю внаслідок онкології!
2 Серпня 2023
Друкувати цю новину

Надійна інформація для жінок, які перенесли операції через рак молочної залози (РМЗ) дуже важлива складова відновлення жіночого здоров’я та їхнього психологічного стану. Жінки під час та після лікування переживають стрес, занепокоєння і хвилювання. Ще і війна, яка зараз відбувається в Україні, додає багато негативу. В цей період жінкам та дівчатам надзвичайно потрібна підтримка.

У червні цього року ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) розпочала реалізацію проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» за підтримки ООН Жінки в Україні (UN Women Ukraine) та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

WPHF– це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи, надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Одним з партнерів, залучених до реалізації проєкту виступає Всеукраїнська громадська організація «Разом проти раку», основним напрямком діяльності якої є захист інтересів, соціально-трудова, медична та психологічна реабілітація жінок з інвалідністю внаслідок онкології, зокрема, жінок, які перенесли мастектомію через РМЗ.

Завдання під час реалізації проєкту:

  • сприяння покращенню становища жінок та дівчат з інвалідністю внаслідок і під час онкології шляхом надання інформаційної, правової, психологічної підтримки;
  • поліпшення психо-емоційного стану жінок з інвалідністю;
  • інформування суспільства про становище жінок з РМЗ;
  • можливості отримання допомоги під час війни.

З цією метою лідерки організації:

  • налагоджують активну співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення жінок з інвалідністю територіальної громади до процесів прийняття рішень у сфері захисту їхніх прав, гуманітарного планування і реагування та адвокації.
  • запланували проведення кількох заходів: психологічні онлайн-семінари, юридично-правові та психологічні консультації (групові та індивідуальні), в тому числі для жінок, які знаходяться на лікуванні;
  • проводять роботу із закупки сертифікатів для жінок з інвалідністю з придбання продуктів харчування та засобів гігієни.

Деякі із запланованих заходів вже активно проводяться.

Лариса Лопата – лідерка ВГО «Разом проти раку» зазначає:

«Війна змінила життя кожного українця, але не змінила головної мети нашої організації – допомагати жінкам з діагнозом РМЗ в період лікування і ремісії під час війни. З початку воєнних дій онкохворі жінки опинилися в різних куточках України у тяжкому фізичному та психологічному стані. Накопичилося багато проблемних питань стосовно подальшого лікування, можливості його отримання, в тому числі і для внутрішньо-переміщених осіб, доступу до ліків, медичної реабілітації, психологічної підтримки. Але життя продовжується. Наша організація готова завжди протягнути руку допомоги та підтримати таких жінок».

Разом з тим реалізація зазначеного проєкту:

  • сприятиме підвищенню спроможності організації, членами якої є багато жінок-лідерок, що надають соціальні послуги, здійснюють гуманітарне реагування для жінок та дівчат з інвалідністю, зокрема – для жінок, які мають онкозахворювання або знаходяться у ремісії;
  • дозволить допомогти більшій кількості жінок та дівчат внаслідок онкології подолати багато психологічних, фізичних і матеріальних складнощів, які до основної проблеми – захворювання на рак – додала війна.
  • збільшить кількість жінок та дівчат, яким надано різноманітну підтримку, що в свою чергу допоможе ним зняти страх, депресію, вирішити психологічні проблеми.

 

#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

****************

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.