Чотирі місяці з липня по жовтень 2023 року ГО “Полтавське міське громадське об”єднання осіб з інвалідністю “Віра” спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги» в Полтавській області реалізовувала проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах».
Майже 200 жінок з інвалідністю, жінок, які виховують дітей з інвалідністю або є опікунами людей з інвалідністю, жінки віком 60+ та жінки ВПО з інвалідністю м. Полтави та Полтавської області прийняли участь в шести заходах в рамках проєкту.
На круглих столах “Право на захист” та “Жіноче обличчя лідерства під час війни” мали змогу отримати відповіді на запитання, поділитися досвідом, дізнатися необхідну інформацію від урядових та неурядових організацій, благодійних фондів, представників обласної та міської влади, депутатів різного рівня.
Жінки, які брали участь в психологічних тренінгах та консультаціїях з працівниками медичної сфери “Просто про головне”, “Скарбничка людських цінностей”, “Ресурсність активної жінки під час війни: відкриваємо друге дихання”, «Робота з внутрішніми та зовнішніми ресурсами в умовах війни» змогли краще зрозуміти і відчути, що відбувається з жінками та близькими людьми, де брати ресурси та ініціативи, як підтримувати та розвивати нові навички та знання, як якісно їх засвоїти і застосовувати в умовах війни.
В рамках проєкту було проведено дослідження оцінки потреб цільової групи щодо доступу до гуманітарної допомоги в Диканській та Опішнянській громадах. В цих двох громадах 90 жінок з інвалідністю, мами та жінки-опікуни дітей та недієздатних осіб з інвалідністю отримали сертифікати АТБ на 1 000 грн. для придбання продуктів харчування та засобів гігієни. Також 10 жінок з інвалідністю та жінки, які виховують дітей з інвалідністю Диканської громади отримали сертифікати АТБ на 2 500 грн для придбання продуктів харчування та засобів гігієни.
Сім жінок-лідерок з Диканської, Опішнянської, Карлівської громад та м. Полтава прийняли участь у таборах жіночого лідерства, який відбувся в Західному реабілітаційно-спортивному центрі. Три жінки-лідерки з Карлівки, Диканьки та Полтави мали змогу висловити свої думки на Форумі «Включення та участь: люди з інвалідністю в центрі реагування під час війни» .
Нагадаємо, що проєкт реалізувався в 10 регіонах України, а саме: Вінницька, Житомирська, Одеська, Закарпатська, Київська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Чернівецька область та м. Київ. Заходи відбувалися в рамках проєкту “Сприяння правам жінок та дівчат шляхом посилення їх участі та лідерствах в громадах, який реалізується Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.
***************
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, – це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру.
WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises