Про підготовку до зимового періоду в умовах війни

Про підготовку до зимового періоду в умовах війни
13 Грудня 2022
Друкувати цю новину

Про підготовку до зимового періоду в умовах війни. Тема вебінару, який нещодавно в онлайновому форматі провели Громадська організація “Аутизм. Свідоме батьківство” (м. Запоріжжя) спільно з ГО “Розвиток особистості дитини плюс” м. Бердянськ (Україна) – м. Wörth an der Donau (Німеччина), в рамках проєкту “Тримаймось. Разом тепліше”.

Можливо, через деякий час ми будемо згадувати ці часи і дивуватись самі собі, бо в умовах війни, від час тривоги, подекуди без світла і частково без стабільного інтернету – ми це зробили. Дякуємо спікерам – Наталії Острогляд, Олені Корж, Олені Бондаренко та Setsuna F. Seiei за актуальну та цікаву інформацію. Кожна фраза виважена та підтверджена власним досвідом. За великим рахунком – кожна доповідь – це повноцінний курс лекцій, а тут в одному місті стільки цікавих і замотивованих спікерів.

Так, Острогляд Наталія – голова ГО “Аутизм. Свідоме батьківство”, регіональна представниця Запорізької платформи Всеукраїнського Форуму “Батьки за РВ”, мама 11-ти річної дівчини з аутизмом розповідала про особисті ресурси, як їх зберегти. Про те як і в чому знаходила підтримку, щоб зберегти батьківську спільноту Студії соціалізації молоді з аутизмом і підтримати саме мам і їх дітей. Про пошук ресурсів у воєнний час, та модель ресурсів BASIC Ph, яку запропонував ізраїльський психолог-травмотерапевт Мулі Лаад, який тривалий час досліджував способи поведінки людей у стресогенних ситуаціях.

Інша спікерка Олена Бондаренко – вчитель образотворчого мистецтва Вільнянської дитячої художньої школи, мама 16-ти річного хлопця з аутизмом, доклала цікаву і корисну для людей з аутизмом доповідь про соціальні історії. А саме, якими вони бувають, з якою метою їх вводять для дітей та молоді з аутизмом та продемонструвала кілька робочих зошитів соціальних історій з різних ситуацій. Як виявилось, соціальні історії виконують одночасно декілька функцій – від закріплення навичок глобального читання до формування світогляду дитини з аутизмом і певних ситуацій. І головне тут – індивідуальний підхід, правильне введення історій, як методу роботи з дитиною, а також системність цієї роботи.

Голова ГО “Розвиток особистості дитини плюс” Олена Корж, соціальний педагог та тьютер, мама 12-ти річного хлопця з аутизмом розказала про свій досвід підготовки та свій шлях евакуації до іншої країни з підлітком з аутизмом. Про послідовність дій при підготовці до евакуації, важливі нюанси під час переміщення по Україні та поза її межами. Відмінності різних націй і т. п. Олена поділилась практичними ситуаціями і як доводилось їх вирішувати. Як виявилось – настрій мами відіграє важливу роль постійно…

Не забуваємо про маску для себе…

Здавалось, що вже дуже багато інформації про підготовку до осінньо – зимового сезону в умовах війни пропонують в інтернеті та буклетах. Але, як то кажуть, є нюанс. Наступний спікер,  блогер, експерт з виживання в екстремальних умовах Setsuna F. Seiei нагадав учасникам вебінару про важливість і наповнення тривожного чемоданчика, про те що періодично треба переглядати його склад, оновлювати продукти відповідно до термінів придатності, мати актуальний запас ліків, білизну на всіх членів родини та документи у кількох видах (цифровому, на паперових носіях). Експерт також нагадав про особливості такого стану як гіпотермія (переохолодження), розповів що не треба робити і як вивести з цього стану. А також говорили про підготовку до зимового періоду помешкання, якщо це квартира у багатоквартирному будинку, або будинок у приватному секторі. Блогер дав свої рекомендації щодо питання наявності електроенергії та збереженню тепла в оселі. Не оминули тему харчування, для цього оптимальним рішенням експерт бачить тижневий запас різноманітних страв готових до споживання довготривалого зберігання, які є на ринку Україні.

На жаль, багато бажаючих не змогли доєднатись до вебінару з об’єктивних причин – не було світла, або інтернету. Але, спікери вебінару є відкритими до спілкування. Враховуючи актуальність тем, организатори вебінару підготують основні тези заходу і надішлють всім бажаючим.

 

Проєкт «Тримаймось. Разом тепліше» реалізується в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проєкту «Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю», що реалізує ГС «ВГО «НАІУ», Європейський форум інвалідності (EDF) та Християнська місія незрячих (СBM).

 

#НАІУ  #EDF  #CBM

#аутизмсвідомебатьківство

#тримаймось_разом_тепліше

 

 

Аутизм. Свідоме батьківство

Розвиток особистості дитини плюс