5 квітня 2019 року в Харкові відбувся одноденний семінар з обміну досвідом щодо надання послуг раннього втручання між командами спеціалістів Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» (м. Київ) та Центру раннього втручання БФ «Інститут раннього втручання» (м. Харків).
Захід відбувся за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) в межах проєкту «Стратегічні ініціативи з впровадження раннього втручання в Україні. Збільшення спроможностей батьківських громадських організацій» та як невід’ємна частина спільної Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», що впроваджується HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ), БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) в рамках міні-гранту «Ранній супровід родини – гарний старт для дитини».
Під час зустрічі фахівці Центру раннього втручання БФ «Інститут раннього втручання» поділилися досвідом впровадження і забезпечення якості надання послуги раннього втручання. Зокрема, дуже запитаними стали теми: на яких сучасних доказових практиках базується раннє втручання, як забезпечити рутинно-орієнтований підхід в домашніх умовах, як працює міждисциплінарна команда, у чому суть функціонального підходу, що базується на МКФ-ДП в ранньому втручанні та ін.
Варто відзначити, що обмін досвідом спеціалістів Центру раннього втручання БФ «Інститут раннього втручання» та Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром», проведення навчально-практичного заходу сприятиме поширенню якісної й достовірної інформації, інноваційних та доказових практик з раннього втручання серед представників 9 батьківських громадських організацій Полтавської, Черкаської, Волинської, Харківської, Одеської, Вінницької, Херсонської, Житомирської та Запорізької областей і, як наслідок, покращить якість ранньої допомоги родинам, які виховують дітей із синдромом Дауна від народження до 4 років.
За результатами навчальної поїздки до Харкова спеціалістами Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» заплановано тренінг з питань раннього втручання для своїх регіональних організацій, котрі об’єднують батьків дітей із синдромом Дауна.
Команда Центру раннього розвитку та ВБО «Даун Синдром» дякують спікерам семінару директору БФ «Інститут раннього втручання» Г. В. Кукурузі, спів-директору А. Кравцовій, колегам Центру раннього втручання за дружню атмосферу і теплий прийом, відкритість і готовність ділитися досвідом, за інтерес до унікального досвіду Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».
Ми віримо, що разом, спільними зусиллями зможемо сприяти покращенню якості надання послуг для родин, які виховують дітей з особливими потребами, поширювати професійні знання, які базуються на сучасних холістичних концепціях розвитку.