За підтримки Держкіно тривають зйомки художнього фільму «Скажи «Україна» про людей з порушенням слуху, в якому зіграють діти та дорослі, котрі не чують.
Про це розповіли автори кінофільму «Скажи «Україна» на пресконференції в Укрінформі.
Як розповіла керівниця інклюзивного культурно-мистецького проєкту “Тиша! Камера! Ми!” Ірина Лисенко, фільм знято на реальній історії її власної родини, яка виховує доньку з порушенням слуху.
“Цей фільм засновано на реальних подіях. Прототипом для фільму стала історія нашої родини, нашої доньки. Я впевнена, що такі фільми дуже потрібні для того, щоб родини, в яких народжуються діти з порушенням слуху, знали й бачили шлях, яким можна це подолати. Глухота — це не вирок, а проблема, яку можна подолати. Якщо вчасно її діагностувати, зробити дитині слухопротезування, займатися з нею, реабілітовувати, то є всі шанси, що дитина піде в загальну школу й буде соціалізована в суспільство”, – сказала Лисенко.
Продюсер кінофільму «Скажи «Україна» й виконавець однієї з головних ролей Мирослав Гай задумав його разом зі своїм близьким другом, режисером Сергієм Лисенком, з яким упродовж років вони їздили волонтерами на фронт.
“Ми зрозуміли, те, що ми бачили й пережили, вартує великої художньої кінострічки. Сергій написав сценарій, який базується на його житті на фронті, на його особистих переживаннях і певній сімейній драмі, боротьбі за свою родину, дочку. Це знайомство зі світом війни й паралельно світом інклюзії. Фільм є нетривіальний, він розповідає через війну, через особисті почуття, драму й внутрішні переживання про загальнолюдські речі, які важливі не лише для українця, а й людини як такої”, – зазначив Гай.
Тим часом, про досвід кінозйомок, внутрішній̆ світ та особливості життя людей з порушенням слуху йтиметься в документальному фільмі «Тиша! Камера! Ми!». Унікальність цього проєкту в тому, що інклюзивна кіногрупа, в якій люди, котрі втратили слух, створять фільм про таких людей, як вони самі, розповів режисер документального фільму Дмитро Глухенький.
“Мені здалося дуже цікавим, як вони комунікують і вирішують специфічні завдання, пов’язані з документальним кіно, як вони це обговорюють. Ми вирішили, що цікаво буде подивитись, як художнє кіно, так і те, як воно готується. Гадаю, це буде гарне інформаційне підґрунтя для художнього фільму та його теми”, – сказав Глухенький.
Зйомки художнього фільму «Скажи «Україна» планують закінчити 2022 року. Документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!» має з’явитись перед прокатом художньої стрічки.
Укрінформ