Презентуємо міжнародний Проєкт DISEMEX+East

Презентуємо міжнародний Проєкт DISEMEX+East
2 Листопада 2021
Друкувати цю новину

Громадська спілка «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»  (НАІУ) у співпраці з країнами Європи та Східного партнерства, зокрема Німеччиною, Грузією, Росією, Вірменією, Білорусією, Молдовою, реалізує в Україні міжнародний Проєкт DISEMEX+East, що координується Internationale Akademie fur Management und Technologie e.V – INTAMT (Міжнародна Академія менеджменту і технологій, м. Дюссельдорф) та фінансується Європейським Союзом (за рахунок грантових коштів МЗС Німеччини).

Ідеологічною і концептуальною основою проєкту, що реалізується, є попередній дворічний проєкт «DISENEX – DISABILITY ENTREPRENEURSHIP EXPERT» за участю партнерів з 5 країн, реалізація якого розпочата ІНТАМТ в жовтні 2020 року.

Основні цілі проєкту DISEMEX+East

Соціальне підприємництво для людей з інвалідністю

  1. Сприяння підвищенню рівня самозайнятості та підприємництва серед людей з інвалідністю.
  2. Створення бази даних навчальних програм, курсів, викладачів, інформації від національних і місцевих служб підтримки підприємництва та органів економічного розвитку для ефективного управління потенціалом людей з інвалідністю в сфері підприємництва.
  3. Розробка комплексного багатофункціонального онлайн-інструменту, який допоможе людям з інвалідністю відкрити для себе, навчитися і реалізувати підприємницькі можливості.
  4. Допомога особам, відповідальним за прийняття рішень, в усвідомленні проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю, зацікавленості розвитку їх економічного і творчого потенціалу, корегуванні існуючих та розробки нової стратегії і політики в області розширення прав і можливостей людей з інвалідністю в сфері підприємництва, зокрема соціального.

В рамках проєкту DISEMEX+East

Пропонується розповсюдити в країнах Східного партнерства та інших знання, які будуть отримані протягом його реалізації і створити ряд аналітичних продуктів, які зможуть стати як самостійним джерелом корисної інформації, так і бути інтегрованими в контексті європейського проекту. З цією метою і було ініційовано проектне партнерство за участю представників організацій громадянського суспільства та бізнесу з Німеччини, Вірменії, Росії, Білорусії, Грузії, України та Молдови, для спільної роботи за наступними напрямками:

  1. Виробництво мотиваційних відеороликів,в яких людям з інвалідністю вдалося звільнитися від зумовлених «пут» дискримінації, обмежених можливостей самореалізації та недоступної соціальної інфраструктури. Ці відеоматеріали будуть поширюватися через партнерські онлайн-ресурси і соціальні мережі, включаючи YouTube. Відео-сюжети будуватися на особистих історіях, розказаних головними героями, відібраних прикладів найкращої практики з країн-партнерів.

    Їх індивідуальний досвід і досвід тих, хто поруч ляже в драматургічну основу кожного сюжету. Починаючи з розповіді про “типову” долю людини, розповідь буде слідувати за їх особистісним розвитком і подальшою зміною навколишнього середовища, який розпочався після прийняття рішення про зміну парадигми. Історії будуть розповідати про труднощі, з якими стикалися і стикаються герої сюжету, про подолання перешкод, проблеми, що виникають на шляху і їх рішеннях, історії злетів і падінь, втраченої, а потім знову знайденої мотивації. Сюжети будуть по можливості доповнені експертними коментарями, що дає корисні пояснення психологічних, соціальних, ділових та інших аспектів описуваних подій.

  2. Розробка огляду з аналізом навчальних курсів з підприємництва / соціального підприємництва,доступних онлайн-курсів в країнах-партнерах. В рамках поточного проєкту планується проаналізувати ряд існуючих відкритих ліцензійних освітніх і навчальних пропозицій, які доступні в країнах-учасницях. Дослідження будуть гуртуватися на методологічній концепції Європейського Співтовариства за компетенціями у сфері підприємництва (EntreComp – The Entrepreneurship Competence) Framework, принципи і методика роботи якого будуть представлені і розглянуті в рамках проєкту.
  3. Довідково-методичним продуктом проєкту повинна стати добірка інформації про нормативно-правові акти,що регулюють створення та роботу соціальних підприємств; про існуючі програми фінансування працевлаштування людей з інвалідністю, підтримки підприємництва та малого бізнесу, в т. ч., соціального; про організації, ініціативи та державні установи, які надають допомогу в створенні власного бізнесу.
Сподіваємось на вашу зацікавленість, активну участь у реагуванні та поширенні інформації, яка буде оприлюднюватися в рамках проєкту DISEMEX+EAST? та сприяти формуванню та розвитку СОЦІАЛЬНОГО ПІПРИЕМНИЦТВА в Україні!

Команда проєкту

  Категорія: