До Вашої уваги черговий випуск бюлетеню «Право на реабілітацію» за квітень.
Основна тема випуску ̶ біль. Що науці відомо про біль? Яким буває біль? Як біль діагностується? Як може допомогти фізичний терапевт?
Цікавий факт: «Величина або інтенсивність болю, який ви відчуваєте, не є показником важкості пошкодження або серйозності травми. Насправді, пошкодження може не бути взагалі». ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ? Біль – не лише фізичне відчуття. 67% людей з різних країн зауважили, що біль погіршує якість їхнього життя.*
Цікавий факт: «Величина або інтенсивність болю, який ви відчуваєте, не є показником важкості пошкодження або серйозності травми. Насправді, пошкодження може не бути взагалі».
Біль – це нормальна і природна частина життя. Це захисний механізм, покликаний допомогти нам вижити. Без нього ми не змогли б реагувати на загрозу чи травму. Болю зазвичай не можна запобігти – і це нормально. Ключ до управління болем – зупинити прогресування від звичайного гострого болю, який попереджає нас про пошкодження та допомагає захищати та загоювати пошкоджену тканину, до хронічного типу болю, який заважає робити нам те, що ми любимо.
І як завжди, ми підготували для вас актуальні та цікаві новини галузі.
Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.
Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує UCP Wheels for Humanity (UCPW) за підтримки Української Асоціації фізичної терапії (УАФТ), Всесвітньої конфедерації фізичної терапії (ВКФТ) і Республіканського медичного коледжу Таджикистану (РМК), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Завантажити бюлетень
Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу: naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».
Архів номерів за посиланням.
#НАІУ #УАФТ #USAID #UCPW #Лікарям #Пацієнтам #Фізичнатерапія #Ерготерапія #Хронічний_біль #Біль
*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 9