Презентуємо бюлетень “Право на реабілітацію”, жовтень 2020

Презентуємо бюлетень “Право на реабілітацію”, жовтень 2020
29 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Шановні читачі!  До Вашої уваги черговий випуск  бюлетеню «Право на реабілітацію», який присвячено Всесвітньому дню ерготерапії.

Всесвітній день ерготерапії – 27 жовтня – цього року відзначається під девізом “Reimagine doing”, що українською можна перекласти як “Переосмислюємо активність (дію/виконання/участь)”.

У випуску ми пропонуємо детальніше зануритися в нову для нас професію “ерготерапевт”  та прочитати статтю голови правління Українського товариства ерготерапевтів, магістра ерготерапії University of Indianapolis (США) Ольги Мангушевої «Допомогти робити найважливіше».  На сьогодні пані Ольга є єдиним громадянином України, якій закінчив магістерську програму з ерготерапії, яка відповідає Мінімальним Стандартам освіти Ерготерапевтів World Federation of Occupational Therapists (WFOT).

Також у випуску фізична терапія в програмах кардіореабілітації. Згідно з даними офіційної статистики, провідними факторами смертності працездатного населення у світі є серцево-судинні захворювання (ССЗ), на які припадає близько 70% смертей. Згідно даних ВООЗ та Всесвітньої організації серця в рейтингу смертності від серцево-судинних захворювань Україна посідає провідні позиції як у Європі, так і у світі.  Ви дізнаєтесь що таке кардіореабілітація? Яке місце в кардіореабілітації займає фізична терапія та все про безпеку використання фізичних тренувань у хворих на серцево-судинні захворювання у статті к. фіз.вих., доцентки кафедри фізичної терапії та ерготерапії Національного університету фізичного виховання і спорту України, фізичного терапевта Марії Балаж.

І як завжди, ми підготували для вас актуальні та цікаві новини галузі.

Приємного вам читання!

Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.

Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує UCP Wheels for Humanity (UCPW) за підтримки Української Асоціації фізичної терапії (УАФТ), Всесвітньої конфедерації фізичної терапії (ВКФТ) і Республіканського медичного коледжу Таджикистану (РМК), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу:  naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».

Завантажити бюлетень за посиланням.

#НАІУ  #Лікарям   #Пацієнтам  #Фізична_терапія   #Ерготерапія #Кардіореабілітація

  Категорія: