Презентація дослідження «Інклюзивність та права людини на передньому краї»

Презентація дослідження «Інклюзивність та права людини на передньому краї»
10 Березня 2021
Друкувати цю новину

У вівторок, 9 березня відбулась онлайн Презентація дослідження «Інклюзивність та права людини на передньому краї», яке було здійснено в рамках підготовчого етапу проєкту «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.

На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (ПОГ “Ресурсний центр” Безбар’єрна Україна ”)  провели дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.

 

Завданням дослідження було комбіноване оцінювання особливостей доступності та дотримання принципів універсального дизайну в українських сервісах поряд із коротким аналізом останніх європейських норм і стандартів у цій галузі.

У рамках дослідження сайтів і платформ, що містять елементи електронного урядування, з 5 листопада по 9 грудня 2020 року було протестовано 82 сайти та 7 сервісних платформ у м. Київ.

За результатами дослідження доступності виявлено, що жоден із проаналізованих вебпорталів, які надають послуги громадянам, не відповідає всім критеріям WCAG 2.0 рівня AA (ДСТУ ISO/IEC 40500:2015 «Інформаційні технології. Настанова з доступності вебконтенту W3C (WCAG 2.0)») та принципам універсального дизайну.

Для всіх проаналізованих порталів тією чи іншою мірою існує потреба вдосконалення. У рамках дослідження було визначено 15 найбільш поширених помилок доступності (10 з яких є критичними відповідно до критеріїв WCAG), що зустрічаються на протестованих вебсайтах.

Основним висновком проведеного дослідження є те, що засоби надання електронних сервісів в Україні часто є частково або повністю недоступними для різних груп користувачів(чок), зокрема таких, як люди з інвалідністю.

Для покращення доступу всіх громадян(нок) до електронних сервісів необхідно провести розроблення та/або модернізацію сервісів з урахуванням потреб окремих груп користувачів(чок).

Також існує потреба у гармонізації українського законодавства у сфері цифрової доступності з європейськими нормами.

Дослідницька команда за результатами аналізу надала низку рекомендацій, які доцільно імплементувати під час розробки або оновлення державних електронних сервісів.

Впевнені, що дане дослідження  сприятиме реалізації  Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору України, що буде прийнята в квітні цього року.

 

 

  Категорія: