Виступ Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю Валерія Сушкевича на засіданні Урядового комітету

14 Липня 2020 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України підтримує позицію Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю та категорично проти прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пільг з оплати проїзду», який призведе до порушення прав громадян України з інвалідністю на пільговий проїзд. Про що повідомило у червні цього року Міністерство соціальної політики України.

Вважаємо, що запропоновані законодавчі зміни призведуть до порушення прав громадян України з інвалідністю на пільговий проїзд, зокрема при користуванні міським та приміським транспортом на всій території держави та на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Обсяг права є однаковий для всіх, а даний законопроект ставить осіб з інвалідністю у залежність від рішень окремих органів самоврядування, їх доброї волі, а також від наявності коштів у місцевих бюджетах.

Публікуємо відео виступ Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю Валерія Сушкевича на вчорашньому засіданні Урядового комітету, на якому розглядався проєкт рішення Уряду стосовно безоплатного проїзду в пасажирському транспорті людей з інвалідністю.

Важко…Дуже важко сприймати рішення влади, які погіршують соціальну незахищеність людей з інвалідністю…

Свідомий того, що я НЕ МАЮ ПРАВА ВЕТО НА РІШЕННЯ ВЛАДНИХ ІНСТИТУЦІЙ, ЩО ПОГІРШУЮТЬ СОЦІАЛЬНУ ЗАХИЩЕНІСТЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ПОРУШУЮТЬ ЇХНІ ПРАВА! І усвідомте це, будь ласка, мої друзі, колеги, соратники та всі ті, кого стосуються ці рішення!

Болить це, коли борюсь проти таких рішень…

Особливо, якщо знищуються ті положення, які особисто робив і виборював в законодавстві для людей з інвалідністю.

Єдине, що маю у боротьбі проти цих антисоціальних і дискримінаційних дій - мій ресурс переконання, професійне обґрунтування, а також пам'ять і розуміння інституцій влади, що я захищав і буду захищати соціальну підтримку і права людей з інвалідністю!

Це я до того, що сьогодні на Урядовому комітеті розглядався проєкт рішення Уряду стосовно безоплатного проїзду в пасажирському транспорті людей з інвалідністю. Була запропонована т̰а̰к̰а̰ ̰п̰р̰о̰б̰л̰е̰м̰н̰о̰ ̰з̰м̰і̰н̰е̰н̰а̰ ̰р̰е̰д̰а̰к̰ц̰і̰я̰ ̰ мною колись написаного Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»:

Стаття 38-1. Транспортне обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється на пільгових умовах.

Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) ̶з̶а̶ ̶н̶а̶я̶в̶н̶о̶с̶т̶і̶ ̶п̶о̶с̶в̶і̶д̶ч̶е̶н̶н̶я̶ ̶ч̶и̶ ̶д̶о̶в̶і̶д̶к̶и̶,̶ ̶з̶а̶з̶н̶а̶ч̶е̶н̶и̶х̶ ̶у̶ ̶ц̶ь̶о̶м̶у̶ ̶З̶а̶к̶о̶н̶і̶,̶ ̶а̶ ̶в̶ ̶р̶а̶з̶і̶ ̶з̶а̶п̶р̶о̶в̶а̶д̶ж̶е̶н̶н̶я̶ ̶а̶в̶т̶о̶м̶а̶т̶и̶з̶о̶в̶а̶н̶о̶ї̶ ̶с̶и̶с̶т̶е̶м̶и̶ ̶о̶б̶л̶і̶к̶у̶ ̶о̶п̶л̶а̶т̶и̶ ̶п̶р̶о̶ї̶з̶д̶у̶ ̶-̶ ̶т̶а̶к̶о̶ж̶ ̶е̶л̶е̶к̶т̶р̶о̶н̶н̶о̶г̶о̶ ̶к̶в̶и̶т̶к̶а̶,̶ ̶я̶к̶и̶й̶ ̶в̶и̶д̶а̶є̶т̶ь̶с̶я̶ ̶н̶а̶ ̶б̶е̶з̶о̶п̶л̶а̶т̶н̶і̶й̶ ̶о̶с̶н̶о̶в̶і̶.̶

Замість закресленого тут тексту пропонується наступне:

П͇і͇л͇ь͇г͇и͇,͇ ͇п͇е͇р͇е͇д͇б͇а͇ч͇е͇н͇і͇ ͇ц͇і͇є͇ю͇ ͇с͇т͇а͇т͇т͇е͇ю͇,͇ ͇н͇а͇д͇а͇ю͇т͇ь͇с͇я͇ ͇н͇а͇ ͇п͇і͇д͇с͇т͇а͇в͇і͇ ͇в͇і͇д͇п͇о͇в͇і͇д͇н͇и͇х͇ ͇р͇і͇ш͇е͇н͇ь͇ ͇о͇р͇г͇а͇н͇і͇в͇ ͇м͇і͇с͇ц͇е͇в͇о͇г͇о͇ ͇с͇а͇м͇о͇в͇р͇я͇д͇у͇в͇а͇н͇н͇я͇ ͇у͇ ͇в͇и͇з͇н͇а͇ч͇е͇н͇и͇х͇ ͇н͇и͇м͇и͇ ͇п͇о͇р͇я͇д͇к͇у͇ ͇т͇а͇ ͇р͇о͇з͇м͇і͇р͇а͇х͇ ͇у͇ ͇ф͇о͇р͇м͇і͇ ͇г͇р͇о͇ш͇о͇в͇о͇ї͇ ͇к͇о͇м͇п͇е͇н͇с͇а͇ц͇і͇ї͇.͇ ͇

Таким чином, пропонується, що замість безоплатного проїзду для людей та діток з інвалідністю повітряним, залізничним, річковим, автомобільним та міським електричним транспортом будуть надаватись грошові компенсації у невідомих розмірах, за умови, якщо про це прийме рішення сесія місцевої ради! А чи прийме ЦЕ відповідна місцева сесія? Або, може, прийме рішення надавати грошову компенсацію у розмірі 10 грн на місяць – це велике і сумне питання…

Ну що тут казати!!!…

А що сказав – послухайте. Був дуже злий!.. Але все-таки добився разом з Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Тетяною Баранцовою та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою (їй – окрема подяка), що цей проєкт рішення Уряду повернули на доопрацювання.

Не можу не подякувати Віцепрем’єрміністру Олексію Резнікову - саме він з розумінням поставився до аргументів щодо неприйнятності цієї редакції проєкту урядового рішення.

Працюю…

Валерій Сушкевич

написати коментар

3 коментарі

 1. Ольга
  16 Липня, 12:46 #1 Ольга

  Здравствуйте.
  А что касается инвалидов 3-й группы? Мне положена 2-я, но нет сил больше бороться с этой мафией. Я не могу работать. Что мне/ нам делать? Я так поняла, что даже если и примут поправки,Ито это не касается инвалидов 3-й группы? Дайте пожалуйста ответ.
  Спасибо

  Reply to this comment
  • Наталія
   17 Липня, 10:30 Наталія Автор

   Особи з інвалідністю і тепер не мають права на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Тому і при зміні порядку компенсації вони її отримувати не будуть. У разі якщо Ви відчуваєте погіршення стану здоров,я, наша порада переоформити групу інвалідності. Працювати зараз можна з будь-якою групою інвалідності. Навіть з першою А у віддаленому режимі.

   Reply to this comment
 2. Гурин Віктор
  17 Липня, 16:33 #2 Гурин Віктор

  Повністю підтримую виступ. Це правильна позиція і відповідає нормі захисту прав громадян з інваліністю. Адже в країні не така критична маса цієї категорії осіб. Потреба в захисті прав передбачена Конвенцією . Тому звернення до відповідних комітетів Верховної ради за позицію пільг осіб з інваліністю є необхідністю. Ймовірно потрібно було б провести збір підписів самих осіб з інвалідністю із зверненням до ВР та Офісу Президента. .

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.