Представники ЮНІСЕФ вивчали питання перебування осіб, які вимушено прибули на Вінниччину з Кримського півострова

2 Квітня 2014
Друкувати цю новину

Представники ЮНІСЕФ вивчали питання перебування осіб, які вимушено прибули на Вінниччину з Кримського півострова

Зустріч керівників структурних підрозділів ОДА та представників обласних служб, відповідальних за перебування на Вінниччині тимчасово переміщених осіб, із експертами ЮНІСЕФ відбулась в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Метою зустрічі стало обговорення перспективи співпраці з ЮНІСЕФ у сфері забезпечення безпеки громадян та впровадження системи екстреної допомоги населенню у разі загострення ситуації. Учасниками зустрічі стали представники відповідних підрозділів та служб, що відповідають за екстрену медичну допомогу та охорону громадського здоров’я, соціальні служби області.

В ході засідання заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Володимир Лазаренко ознайомив представників дитячого фонду ООН і учасників зібрання з умовами перебування та надання допомоги громадянам України, які вимушено переселились із Криму на територію нашої області.

Володимир Лазаренко підкреслив, що жителі Вінниччини відразу відгукнулись на проблему переселенців з Автономної республіки Крим та м. Севастополя. Спільно з органами влади було визначено місця поселення переселенців та вирішено комплекс питань, пов’язаних з життєдіяльністю мешканців з Криму. З 7 березня розпочала працювати робоча група обласної державної адміністрації. 13 березня головою облдержадміністрації затверджено розширений склад робочої групи щодо розміщення сімей з Автономної республіки Крим та м. Севастополя, до складу якої увійшли керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, які виконують завдання щодо медичного, санітарно-епідеміологічного, міграційного контролю, охорони та організації навчально-виховного процесу переселенців та постановки їх на облік у центрах зайнятості. 17 березня 2014 року прийняте розпорядження голови облдержадміністрації №79-ДСК «Про затвердження плану заходів щодо перебування тимчасово переміщених осіб», яке дало змогу відпрацювати механізми забезпечення життєдіяльності переселенців.

Він також зазначив, що наразі Вінниччина прийняла 368 осіб, в тому числі 325 кримських татар. Серед них діти дошкільного віку (до 7 років) – 105 осіб, діти шкільного віку (8-12 років) – 40 осіб, діти підліткового віку (13 – 16 років) – 8 осіб, особи юнацького віку (17-21 років) – 11 осіб, молоді люди (22-35 років) – 87 осіб, особи зрілого віку (36-6 років) – 71 особа, особи похилого віку (61-74 років) – 3 осіб. Серед переселенців: 54 особи- чоловіки, 131 –жінки, 8 вагітних. Ще одна мешканка Криму в одному з пологових будинків м.Вінниці кілька днів тому народила дівчинку.

Володимир Лазаренко наголосив, що питання роботи усіх структурних підрозділів в умовах ситуації, що склалася, знаходяться на постійному контролі облдержадміністрації. Обласна влада здійснює низку організаційних заходів, пов’язаних із наданням допомоги переселенцям.

Щодо розміщення та надання допомоги особам та сім’ям, які прибувають з АР Крим – в області функціонує пункт прийому переселенців, де працюють фахівці міграційної служби, медики, представники громадськості. Після реєстрації людей, які прибувають на Вінниччину, їх розселяють до дитячого санаторію «Подільський Артек» (с. Заозерне Тульчинського району)., в гуртожиток центру трудової реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля» та в інші визначені заклади. Крім того, узагальнюється інформація в розрізі районів області щодо установ, в яких можна розмістити таких осіб. Підготовлені та надіслані відповідні листи до Уряду держави щодо вирішення питань статусу переселенців, надання їм необхідних компенсацій з боку держави та відповідних соціальних фондів, спрощення або відміни процедури, тендерів, зниження цін на енергоносії тощо.

Під час щотижневих нарад у голови розглядаються вищезазначені питання. Проведено 5 засідань робочої групи за участю представників Майдану та старійшинами Кримсько-татарських общин, їх розширена нарада з силовиками Вінниччини.

Відпрацьована координація дій з громадянами Вінниччини щодо надання допомоги переселенцям, на сайті облдержадміністрації та у ЗМІ оголошено гарячі лінії відповідних державних та територіальних установ.

На даний час переселенці проживають: в дитячому оздоровчому закладі санаторного типу «Подільський Артек» (с. Заозерне, Тульчинського району) – 143 особи, з них – 25 дітей. у гуртожитку Біблійного коледжу Євангельських Християн Баптистів (м. Вінниця, вул. Максімовича, 3-А) – 70 осіб, з них 48 діти

У Крижопільському, Немирівському, Погребищенському, Томашпільському, Ямпільському районах області та у м.Вінниця, Жмеринка, Хмільник проживають 19 сімей. У Ямпільському районі надано допомогу у працевлаштуванні 2-м сімям. Переселенці розміщені у належних умовах проживання. Перед поселенням приміщення оглядають представники Кримсько – татарської общини та сім’ї мешканців Криму.

Усі нагальні потреби: проживання, харчування, медичний, санітарно-епідеміологічний стан, одержання соціальних пільг, навчання, постановка на облік у службу зайнятості тощо – ефективно вирішуються.

Учасники засідання обговорили пропозиції представників ЮНІСЕФ щодо подальшого поліпшення перебування переселенців з Криму на Вінниччині.

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія: