24 грудня 2013 року громадська організація Чернігівський Центр Прав Людини представила підсумки реалізації проєкту «Забезпечення доступу до правосуддя осіб з інвалідністю в Україні» на прес-конференції в УНІАН.
Виконавці проєкту представили на національному рівні Аналітичний Звіт — об’єктивну інформацію про реальний рівень доступу до правосуддя осіб з інвалідністю в Чернігівській області.
Узагальнюючи результати проведеного дослідження, моніторингова група проєкту звернула увагу на низку актуальних питань, які потребують реагування та запропонувала певні пропозиції для забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю до правосуддя.
Керівник проєкту Олександр Підгорний зазначив, що виконання рекомендацій буде більш ефективним у співпраці з громадськими організаціями осіб з інвалідністю, іншими неурядовими організаціями, яким небайдужі проблеми осіб з обмеженими можливостями, а також органами місцевого самоврядування та представниками ЗМІ.
Учасники підкреслили, що саме підхід, заснований на повазі до прав людини і спрямований на пошук можливостей, створення та підтримку відповідних умов, дозволить забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя для осіб з інвалідністю. Адже захист та підтримка їх прав полягає не лише у наданні певних особливих умов, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення, за яких всі громадяни можуть приймати повну участь в житті суспільства та коли інваліди визнаються як рівні його учасники, а їх потреби розуміються.
Діяльність проходить в рамках проєкту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
По материалам http://svoboda.fm/
Новини Чернігова