15 серпня 2023 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України провела вебінар на тему «Права жінок з інвалідністю на реабілітацію під час гуманітарної кризи в Україні».
Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.
WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.
Під час заходу було розглянуто основні аспекти в законодавстві у сфері реабілітації для осіб, що потребують реабілітаційної допомоги, забезпечення допоміжними засобами реабілітації та медичними виробами та іншими засобами.
Презентовано результати дослідження щодо доступності до реабілітаційних послуг, допоміжних засобів реабілітації, медичних виробів для жінок з інвалідністю та інших вразливих верств населення під час війни.
Завідуюча відділенням психолого-педагогічної реабілітації Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» презентувала інформацію про права жінок з інвалідністю на комплексну реабілітацію в соціальних реабілітаційних закладах під час гуманітарної кризи в Україні, а також розповіла про діяльність свого центру у м. Івано-Франківськ, який переміщено з м. Краматорська.
Виконавча директорка Громадської спілки «Сучасний погляд» розповіла про особливості реабілітації жінок та дівчат з втратою зору в Україні.
Генеральна директорка Ортопедичного науково-виробничого реабілітаційного центру «Ортес» акцентувала увагу на проблемі, яка загострилась під час війни – це реабілітація, як фізична, так і психологічна жінок після мастектомії як фактор стабілізації їх стану.
#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises
****************
Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.