Права жінок та дівчат з інвалідністю на Буковині залишаються в центрі гуманітарних реагувань!

Права жінок та дівчат з інвалідністю на Буковині залишаються в центрі гуманітарних реагувань!
21 Липня 2023
Друкувати цю новину

Засідання «круглого столу» на тему “Захист прав жінок з інвалідністю в умовах війни” відбулось в Мамаївській ТГ.

Організатори заходу: ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» у співпраці з Мамаївською ТГ.

Цей захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

Говорили про виклики, з якими стикаються жінки з інвалідністю, в тому числі ВПО; мами, які опікуються дітьми з інвалідністю.

За словами організаторки цього заходу, голови  ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» Валентини Добридіної: “Для жінок та дівчат з інвалідністю, які проживають у сільській місцевості (громадах) надзвичайно важливо брати участь в заходах щодо захисту їхніх прав та громадському житті громади. Проєкт допоможе підвищити спроможність громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема жінок з інвалідністю, посилить їхнє партнерство з місцевими органами влади та сприятиме повноцінно брати участь у всіх аспектах життя”.

Серед питань, які турбують жінок з інвалідністю: мобілізація чоловіків, які мають родичів з інвалідністю, низька фінансова спроможність, доступність якісних медичних послуг, недоступність бомбосховищ/укриття, недоступність громадського транспорту в громадах, перешкоди щодо отримання освіти, працевлаштування, не забезпечення пільгової категорії засобами гігієни і ліками, психічне здоров’я, стереотипи суспільства щодо жінок з інвалідністю тощо.

Участь у заході взяли директорка Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА О. Ходоба, представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОВА В. Добридіна, представники Мамаївської ТГ, громадських організацій, мами дітей з інвалідністю( разом з дітьми), ВПО, жінки з інвалідністю.

На питання учасниць відповідали представники влади, які надали повну інформацію щодо соціального захисту жінок з інвалідністю та їх права. Жваве обговорення наболілих питань дійшло до прийняття відповідних рішень. Найголовніше рішення – об’єднатися заради захисту своїх прав, взяття участі та лідерства у громадах. Разом ми сильні!

 

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

 

#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises