Реалізація проєкту «Рятуймо разом» триває

Реалізація проєкту «Рятуймо разом» триває
15 Жовтня 2022
Друкувати цю новину

З 24 лютого, коли рф розпочала широкомасштабний наступ на Україну, громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю (далі – ГОІ), взялися за важку, але потрібну місію – допомогу вимушеним переселенцям з інвалідністю. Відкриваються прихистки, надається допомога при евакуації у більш безпечні куточки України чи закордон. Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі – НАІУ) спільно з міжнародною компанією «Байєр» (Німеччина) в рамках проєкту «Рятуймо разом» допомагає регіональним ГОІ піклуватися про вимушених переселенців. Завдяки такій підтримці у 8 прихистків для тимчасового перебування з’явилися додаткові можливості для створення належних умов для їхнього проживання. А люди, які знаходяться в Центрі: жінки та чоловіки з інвалідністю та члени їх родин відчули впевненість та надію у завтрашньому дні.

Сьогодні наша історія про Медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» (далі – центр «Дорога життя»), який діє в Ужгороді.  Центр займається комплексною реабілітацією дітей та молоді з інвалідністю, здійснює соціальний захист прав, інтересів клієнтів та їхніх сімей.

«Війна принесла нові виклики і «Дорога життя» стала прихистком для сімей, що виховують дітей з інвалідністю, – розповідає Олег Кириленко, директор центру. – Ми не думали брати цей напрямок на себе, оскільки мали певні складнощі, але біда примусила, друзі попросили прихистити і це стало початком. Нас знаходили через Національну Асамблею людей з інвалідністю та деякі інші громадські організації, а також через Урядову уповноважену з питань людей з інвалідністю Тетяну Баранцову. Люди з інвалідністю їхали сюди масово і нас, як людей, які фахово цим займаються і мають більш-менш пристосоване приміщення, попросили прийняти цих людей».

Зараз у центрі «Дорога життя» проживають 24 людини з різних куточків України. Для них облаштовані кімнати, кухня для приготування їжі.

Любов з дорослими синами приїхала з Донецької області. Один із синів – важкохворий. На евакуацію жінка довго не могла наважитися: «Усе зачинилося, дві аптеки на все місто. Ні води, ні ліфта. Ми проживаємо на дев’ятому поверсі, тому було дуже важко. Наша місцева влада нам подзвонила і нам прислали людей, які допомогли евакуюватися, мого сина Романа вони на руках спустили з дев’ятого поверху. Те, що ми потрапили у «Дорогу життя» – це справжнє диво. Ми тут живемо і користуємося кухнею та іншими кімнатами. Тут навіть є ванна. Нам в усьому допомагають. Нас годують, ми харчуємося у кафе, отримуємо допомогу. Дуже вдячна за постійну турботу».

Тетяна, переселенка зі Слов’янська: «Багато людей були вимушені виїхати з рідного міста у більш безпечні регіони. Я приїхала ще навесні, зі своїми синами шкільного віку. Вже майже півроку ми проживаємо в даному закладі. Працівники центру надають мешканцям усю необхідну допомогу. Люди мають змогу в чужому місті проживати в кімнатах з усіма меблями. Ми дуже вдячні всім тим людям, які своїм чуйним серцем й щоденною працею створюють затишок для тих, хто через війну був вимушений покинути свої домівки».

В Центрі «Дорога життя» вимушеним переселенцям надають не лише прихисток, а і реабілітаційні послуги. 160 людей вдалося відправити закордон. У центрі планують розвивати цей напрямок і надалі, адже попит на прихистки для вимушених переселенців з інвалідністю дуже великий. Попри все, центр «Дорога життя» продовжує дбати і про своїх вихованців. На обліку тут двісті осіб, на денному перебуванні – більше п’ятдесяти.

Реалізація проєкту «Рятуймо разом» – реальна допомога багатьом людям з інвалідністю, дітям, людям похилого віку, у тому числі внутрішньо переміщеним з районів, де проходять активні військові дії.  Дякуємо за підтримку та партнерство!

 

Компанія «Байєр» – це компанія, що працює у сферах охорони здоров’я та сільського господарства і є соціально відповідальною. Майже 30 років здійснює свою діяльність в області покращення якості життя кожної людини та є часткою глобального концерну (Bayer AG) із штаб-квартирою в Леверкузені (Німеччина). Діяльність компанії ґрунтується на дотриманні принципів Сталого розвитку.

Реалізація проєкту триває!

Разом до відновлення Миру та досягнення Цілей сталого розвитку в Україні!

  Категорія: