Права жінок і дівчат з інвалідністю в Україні залишаються в центрі гуманітарних реагувань!

Права жінок і дівчат з інвалідністю в Україні залишаються в центрі гуманітарних реагувань!
29 Червня 2023
Друкувати цю новину

Вчора, 28 червня 2023 року, в онлайновому форматі відбулася організаційна зустріч в рамках реалізації Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України нового проєкту  «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації, використання ключових можливостей миробудівництва.

Участь у заході взяли майже 30 представниць 10-ти партнерських громадських організацій жінок / осіб з інвалідністю з областей, які охоплює зазначений проєкт (Вінницька, Житомирська, Одеська, Закарпатська, Київська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Чернівецька області та місто Київ).

Партнерам-учасникам проєкту було представлено команду, ознайомлено із робочим планом, головними напрямами діяльності, індикаторами, інформаційною складовою та завданнями, яких потрібно досягти, під час його реалізації.

На зустрічі учасники  підкреслили, що жінки України, зокрема з інвалідністю, відіграють ключові ролі у мирних процесах відновлення країни та гуманітарних реагуваннях, зокрема з надання підтримки та допомоги тим, хто цього потребує, в тому числі жінкам та дівчатам з інвалідністю, забезпечуючи їм відносну безпеку та стабільність.

Також було заплановано додаткові інформаційні зустрічі на теми, які стосуються підготовки звітньої інформації, проведенню оцінки потреб жінок та дівчат з інвалідністю щодо доступу до гуманітарної допомоги в громадах тощо.

“Жіноче лідерство у громадах – це рушійна сила до участі жінок у державних процесах прийняття рішень щодо відновлення України на всіх рівнях, – зазначила керівниця проєкту Вікторія Назаренко. – Реалізація проєкту допоможе в свою чергу створити рівноправні умови для жінок та дівчат, підтримає подальший інституційний розвиток та спроможність жіночих громадських організацій /ГОІ, сприятиме пошуку нових жінок-лідерок, активній взаємодії та співпраці з партнерськими організаціями і представниками всіх гілок влади. Проєкт стартував і від нас залежить успішність його реалізації».

Жінки – це завжди позитивний рух вперед!

УСПІХІВ УСІМ НАМ!

#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

 

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру.

WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.