Повноцінне життя у громаді

Повноцінне життя у громаді
14 Січня 2019
Друкувати цю новину

Громадська організація  «Паросток» з червня 2018р. по січень 2019 р. реалізує  соціальний проєкт «Покращення якості життя людей з інвалідністю шляхом захисту їх прав та надання соціальних послуг у Вінницькій області, Україна», який фінансується фінським фондом «ABILIS».

Фонд «ABILIS» був створений у Фінляндії у 1998 році особами, які мають різні форми інвалідності. Фонд надає підтримку діяльності, яку спрямовано на забезпечення рівних прав та можливостей для людей з інвалідністю в країнах, що розвиваються.

Щороку ГО “Паросток” проводить виявлення потреб осіб з інвалідністю. На сьогоднішній день для осіб з інтелектуальними та комплексними порушеннями, які за віком не можуть отримати соціальні послуги у спеціалізованих закладах  Вінницької області існує величезна потреба в послузі “Денного догляду”. У зв’язку з погіршенням економічної ситуації в Україні в 2018 році скоротилася кількість виділених державою коштів для надання даної послуги, а кількість осіб з інвалідністю, що потребує цієї послуги збільшується. Через це вищезгадана категорія людей з інвалідністю позбавляється можливості задоволення своїх прав і потреб. Особливо це стосується людей з інвалідністю, які проживають в сільській місцевості. У  м. Вінниця розвивається інклюзія, але немає достатньої кількості   корекційних класів підготовки дітей з інвалідністю до школи. Існує стереотип, що люди з інвалідністю потребують сторонньої допомоги, але такі люди самі можуть комусь допомагати, тим самим інтегруючись в сучасне суспільство через волонтерську діяльність.

Саме тому, метою даного проєкту є поліпшення якості життя 550 осіб з інвалідністю, які проживають на Вінниччині шляхом захисту їх прав та інтеграції їх в суспільство.

Заходи, які були проведені у рамках реалізації проєкту:

1.Проведена прес-конфереція про початок реалізації проєкту з сурдоперекладом.

  1. Наданні послуги «Денного догляду» для 16 осіб старше 35 років з глибокої і помірною інтелектуальною недостатністю.
  2. Створена і облаштована кімната для проведення корекційної занять для підготовки і адаптаціідетей з інвалідністю до школи на базі Центру ГО «Паросток». Також корекційні посллуги надвються студентами-волонтерами на базі Вінницького державного педагогічного університету.
  3. Надано супервізійний і консультаційні послуги для студентів-волонтерів.
  4. Проведена робота арт-терапевтичної майстерні для людей з фізичними та інтелектуальними порушеннями від 35 років і старше.
  5. Створено освітній курс для людей з інвалідністю, які хочуть займатися волонтерською діяльністю.
  6. Проведено Форум волонтерів з інвалідністю “Побачити цінність кожного” на базі Вінницького державного педагогічного університету. Метою Форуму було створення майданчику для представлення та обговорення моделей включення осіб з інвалідністю, особливим чином осіб з порушеннями інтелектуального розвитку, у волонтерський рух Вінниччини.
  7. Підготовлено та надруковано “Довідник волонтера” для осіб з інвалідністю спрощеною мовою.
  8. Проведена рекреаційна поїздка для осіб з інвалідністю та волонтерів у м. Львів
  9. Розроблено соціальний ролік щодо соціальної значимості волонтерства з сурдоперекладом.

Крім цього, в рамках проєкту, було організовано та проведено одноденну акцію «Стосується кожного!», учасниками якої стало 15 людей, а саме особи з інвалідністю та студентська  молодь. Акція була спрямована на поліпшення навколишнього середовища та проходила біля офісного приміщення ГО «Паросток».

 

Допомогти адаптуватися до повсякденного життя людям з інвалідністю, захистити права кожної людини з інвалідністю на рівні європейських стандартів та  впровадити  інклюзивні    послуги на території України – місія ГО «Паросток».

Особлива подяка ректору ВДПУ  Лазаренко Наталії Іванівні та депутату Вінницької обласної ради Станіславенко Людмилі за підтримку в реалізації проєкту.

Разом ми зможемо все!!!

 

 

ІРИНА САРАНЧА, голова правління  ГО «Паросток»

  Категорія: