Покращення ефективності надання комплексної допомоги жінкам з інвалідністю після мастектомії в ГО ЛЦСЗРОІ «СОЗАРІН» в умовах військової агресії РФ

Покращення ефективності надання комплексної допомоги жінкам з інвалідністю після мастектомії в ГО ЛЦСЗРОІ «СОЗАРІН» в умовах військової агресії РФ
28 Червня 2022
Друкувати цю новину

Внаслідок відкритої агресії Росії проти України життя багатьох людей з інвалідністю значно погіршилося, багато з них вимушені були покинути свої домівки, втратили зв’язок із закладами, в яких проходили лікування та реабілітацію, деякі з них взагалі розбомблені, утворився дефіцит лікарських засобів. Психічний стан осіб з інвалідністю теж зазнав удару, розвинулися депресивні стани, ПТСР. Особливо це стосується онкоодужуючих людей. Це все підштовхнуло до пошуку нових форм підвищення якості надання послуг особам з інвалідністю, зокрема жінкам після мастектомії.

ГО «Львівський центр соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «СОЗАРІН» має багатий досвід консультування жінок з інвалідністю щодо протезування після мастектомії, соціального захисту, фізичної реабілітації та юридичної підтримки. Тому в цей складний воєнний час вирішили запропонувати своє бачення щодо вирішення їхніх проблем, відповідно до ситуації, що склалася в країні.

24 червня 2022 року організацією проведено Інформаційно-просвітницький семінар на тему: «Покращення ефективності надання комплексної допомоги жінкам з інвалідністю після мастектомії в ГО ЛЦСЗРОІ «СОЗАРІН» в умовах військової агресії РФ».

Захід проведено в рамках проєкту “Криза в Україні: реагування та відновлення з урахуванням інвалідності”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю.

Семінар відбувся в конференц-залі ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ГАЛИЧИНА», по вул. Хуторівка, 38. Керівництво закладу завжди радо йде назустріч ініціативам «СОЗАРІН», за що ми йому дуже вдячні.

Про досвід ГО Львівського центру соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «СОЗАРІН» в організації заходів профілактики, та реабілітації онкохворих жінок після мастектомії роповів у вступному слові Кернякевіч Олександр Ярославович – голова правління ГО «Львівського центру соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «СОЗАРІН».

Особливості реабілітації в теперішній час та вирішення проблем у жінок після мастектомії в умовах Центру висвітлив у своєму виступі Гловацькій Володимир Ярославович – заступник директора з медичної роботи ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ГАЛИЧИНА».

Рання діагностика та особливості реабілітації в післяопераційному періоді в жінок після мастектомії стала темою доповіді, яку виголосив Москва Андрій Володимирович – завідувач поліклінічним відділенням, мамолог -хірург КНП ЛОР «Львівський державний онкологічний регіональний лікувально – діагностичний центр».

Сучасний погляд на профілактику та реабілітацію жінок з лімфостазом після мастектомії висвітлила Бас Ольга Андріївна – кандидат наук, доцент кафедри фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури. Ольга Андріївна презентувала свою книгу – навчально-методичний посібник “Лімфостаз/лімфедема верхньої кінцівки: реабілітаційне обстеження” і подарувала перший примірник Голові правління ГО «СОЗАРІН» О.Я. Кернякевічу.

Книгу видано у рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу програми Еразмус+ № 598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна реабілітаційна освіта – Впровадження нових магістерських програм в Україні REHAB»). Навчально-методичний посібник «Лімфостаз / лімфедема верхньої кінцівки: реабілітаційне обстеження» адресований студентам закладів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Фізична терапія та ерготерапія», викладачам та працівникам-практикам реабілітаційного профілю. Посібник поширюється безкоштовно у вищі навчальні заклади України, де є спеціальність 227 Фізична терапія та ерготерапія, у реабілітаційні та медичні заклади, де є пацієнти з лімфатичними набряками.

Дуже цікаву розмову на тему реабілітації та профілактики жінок після мастектомії провів Жарко Володимир Вікторович – онколог, мамолог, хірург вищої категорії – медичний центр сучасної онкології. Він є провідним спеціалістом Обласного територіального медичного об`єднання м. Краматорська, клініка якого з початком війни в повному складі разом з апаратурою вартістю 250 млн. доларів переїхала у м. Львів і зараз базується в приміщенні мережі приватних медичних центрів «Родина» по вул. Богдана Хмельницького 11-15. Стало приємною несподіванкою, що серед жінок, присутніх на семінарі виявилась пацієнтка, яку оперував Віктор Володимирович у Краматорську.

Клінічний психолог Вороняк Андрій Юрійович давав поради щодо емоційної регуляції, безпечної емоційної зони говорив і проводив практичні вправи з техніки емоційної регуляції, саморегуляції емоційного стану.

Про постравматичний стресовий розлад говорив у своєму виступі Островский Мирон Миколайович – керівник міського психотерапевтичного центру, член Громадської ради Львівської ОДА.

В рамках семінару також був проведений ZOOM на тему «Як зберегти здоров`я жінки в умовах воєнного стану», за участю Островерха Юрія Анатолійовича – віце-президента Європейського університету функціональної медицини, викладач коледжу післядипломної освіти.

Було дуже цікаво і пізнавально, учасники семінару попросили про продовження подібних семінарів. Так що робота в цьому напрямку ГО ЛЦСЗРОІ «СОЗАРІН» буде продовжуватися.

#НАІУ #EDF #CBMGlobal #допомога #Переможемо #СТОЇМО #Не_словами_а_справами #війна_росії_проти_УКРАЇНИ

  Категорія: