Разом ми сильніші, здоровіші та міцніші

24 Жовтня 2013
Друкувати цю новину

Нещодавно в Запорізькій області завершився ІV-й спортивний фестиваль “Разом ми сильніше, здоровіше та міцніше”, започаткований Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та Запорізьким обласним центром фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”.

Цієї події з нетерпінням очікували вихованці та підопічні комунальних інтернатних установ. Спортивний фестиваль, який став традиційним і проводиться на базі Преславського психоневрологічного інтернату Приморського району Запорізької області під гаслом «Разом ми сильніші, здоровіші та міцніші». Захід зібрав цього разу сто спортсменів – осіб з інвалідністю з дев’яти будинків–інтернатів.

Фестиваль став цікавим і змістовним реабілітаційним заходом, участь у якому сприяє фізичному розвитку, покращенню емоційного стану від спілкування та змагань, поєднується з відпочинком на березі теплого Азовського моря. Не таємниця, що для молодих людей з інвалідністю, життя у оточенні, що стало звичним і буденним, не надто щедре на враження. Поїздка за межі своєї установи збагачує їх внутрішнє, наповнює оптимізмом, створює піднесений настрій.

Тут доречно привести, як приклад, історію колишньої підопічної Любомирівського психоневрологічного інтернату, капітана команди установи з піонерболу Наталії Чміль. Вона одружилась, зараз з чоловіком проживає та працює у Вільнянському районі Запорізької області. Дізнавшись про проведення чергового спортивного фестивалю в Преславі, Наталія приїхала завчасно, зустрілася зі своїми подругами і тренувала їх.

В результаті Любомирівська команда здобула на змаганнях перше місце з цього виду спорту.

Під час відкриття спортивного свята відбулося покладання квітів делегаціями будинків – інтернатів області, а також представниками Департаменту та “Інваспорту” на могили підопічних і працівників Преславської дифколонії, таку назву перед війною мала установа, розстріляних німецько – фашистськими загарбниками у 1941 році.

Врешті, настала очікувана мить церемонії урочистого відкриття і на спортивний майданчик вийшли, стримуючи хвилювання, команди – учасниці. В змаганнях з футболу, настільного тенісу та піонерболу, забезпечених кваліфікованим суддівством, беруть участь цього року 9 команд спортсменів – осіб з інвалідністю, всього – 90 осіб. Серед них представники психоневрологічних інтернатів:

Любомирівський Вільнянського району, Любецький Новомиколаївського району, Орловський Мелітопольського району, Михайлівського району, Преславського Приморського району, Кіровського будинку осіб з інвалідністю Оріхівського району та Чернігівського і Запорізького дитячих будинків – інтернатів, відповідно Чернігівського району та м. Запоріжжя.

Спортсменів аплодисментами і посмішками зустріли організатори та уболівальники.

Зі словами вітання до присутніх звернулись організатори, серед яких заступник голови Запорізької ОДА Андрій Гамов, радник голови Віктор Панкратов і представник ЗОЦІС «Інваспорт», головний суддя змагань Олег Лучкевич. Вони побажали учасникам перемог та гарного відпочинку.

Потім, після недовгої розминки спортсменів, свистки суддів запросили їх на поле і почалися змагання на волейбольному майданчику з піонерболу, на футбольному з міні – футболу. Першим вдарив по м’ячу, дав старт футболістам Андрій Гамов.
Серед уболівальників одною з найактивніших була фізреабілітолог Запорізького дитячого будинку – інтернату Інга Селіванова. Вона привезла на фестиваль команду з восьми спортсменів, п’ятеро з яких брали участь у змаганнях з міні–футболу і троє – в змаганнях з тенісу.
– У нас в інтернаті популярні міні – футбол, шахи, шашки, теніс. – ділилась досвідом Селіванова. – Такі фестивалі, як в Преславі, дуже важливі для розвитку фізичних якостей у різних підопічних, розширення сфери спілкування між ними. Ми беремо участь у різних змаганнях, вони сприяють соціальній адаптації молоді, а у Преславі крім спорту багато щедрого сонця, море і прекрасне цілюще повітря.

В програмі фестивалю, крім спортивних змагань, чимало культурних заходів, що дають можливість всім бажаючим проявити власні здібності і таланти.

Фінальний футбольний матч за перше – друге місця між командами Преславського психоневрологічного інтернату та Запорізького дитячого будинку – інтернату закінчився внічию. Як годиться за правилами, було призначено серію пенальті. Так сталося, що лише четверта серія виявила переможців. «Стадіон вирував» – надто слабкий вираз для відображення емоцій, які панували на полі і навколо нього. Нарешті преславці забили переможний м’яч і натовп, буквально, вибухнув вітальними вигуками та оплесками.

– Заради цього варто працювати, щоб побачити сльози радості на очах підопічних – переможців, – задоволено промовив Володимир Кусаков – начальник відділу стаціонарних установ ГУПСЗН. – Оце і є соціальна реабілітація! Уявіть собі, що за тиждень, проведений у неформальній, дружній атмосфері, учасники стають іншими – відкритими, здоровішими, ніби просвітленими, впевненішими у власних силах і можливостях.

В урочистій атмосфері пройшло закриття заходу.

Команди та учасників, що посіли І, ІІ, ІІІ місця в особистому та командному заліку, окремо серед дівчат та юнаків, нагороджено медалями, грамотами, командними кубками та пам’ятними подарунками.

Представник НАІУ в Запорізькій області
Валентина КОНОНЕНКО

  Категорія: