Почуйте нас, об’єднайте свої зусилля, щоб стомовані хворі відчули себе захищеними для подальшого життя

Почуйте нас, об’єднайте свої зусилля, щоб  стомовані хворі відчули себе захищеними для подальшого життя
22 Червня 2016
Друкувати цю новину

15 – 17 червня 2016 року в м. Києві Національна Асамблея інвалідів України спільно з ГО «Спілка інвалідів стомованих хворих «Астом-Ілко» провели конференцію «Інтеграція стомованих хворих у суспільство. Проблемні питання та шляхи їх вирішення»,  головна мета якої  підвищення рівня кваліфікації в громадській роботі, планування їх діяльності, сприяння ефективній співпраці з органами державної влади, розвитку співробітництва.

Почуйте нас, об’єднайте свої зусилля, щоб  стомовані хворі відчули себе захищеними для подальшого життя

Участь у заході взяли лідери, керівники і фахівці громадських організації людей з інвалідністю, зокрема стомованих хворих з різних областей України, а саме: Черкаська, Львівська, Волинська, Дніпропетровська, Одеська, Полтавська, Харківська, Чернівецька, Тернопільська, Чернігівська та Київська.

В Конференції також взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики, Секретаріату Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, Секретаріату Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю, Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Фонду соціального захисту інвалідів, представники міжнародних компаній в Україні виробників виробів медичного призначення, зокрема: «Колопласт А/С»; «КонваТек» (Велика Британія); «Б.Браун», а також лікарі Київської міської клінічні лікарня № 18 та Київської міської клінічної лікарні № 15.

Під час заходу було висвітлено багато проблемних питань у сфері профілактики та лікування хвороб, внаслідок яких необхідне хірургічне втручання з результатом виведення стоми; питання реабілітації стомованих хворих після операції та повернення до соціально-активного життя; забезпечення зазначеної категорії населення виробами медичного призначення, основи діяльності громадських організацій щодо захисту інтересів осіб з інвалідністю тощо.

“Ми всі є свідками катастрофічного стану стомованих хворих в Україні. Проблема загострюється на фоні зростання соціальних хвороб, «молодшання» онкології, низького рівня матеріального забезпечення, підвищення цін на проживання та на засоби догляду за стомою, відсутності належної державної підтримки, – зазначили в своїх виступах учасники Конференції. В свою чергу, МОЗ України представляється як окрема держава в Державі зі своїм статутом, наказами, вимогами, не звертаючи увагу на те, що стомовані хворі в України бідують та кинуті на призволяще, на нагальні питання не отримують жодної відповіді по суті проблеми протягом вже 10 років. Чому фахівці, які несуть відповідальність за покращення життя стомованих хворих, байдужі до наших проблем, до цього часу у місцевих закладах охорони здоров’я відсутня Програма забезпечення осіб з інвалідністю – стомованих хворих, реабілітації та оздоровлення даної групи населення” – наголосили учасники заходу.

Почуйте нас, об’єднайте свої зусилля, щоб  стомовані хворі відчули себе захищеними для подальшого життя

Кожен громадянин України, який внаслідок операції отримав інвалідність, у саму тяжку хвилину розраховує на підтримку Держави у вигляді належної медичної допомоги, соціального забезпечення, реабілітації для подальшого життя.

Учасники Конференції стурбовані з приводу того, що на даний час у всіх регіонах України, не виконується чинне законодавство України, щодо забезпечення стомованих хворих засобами догляду за стомою (калоприймачами).

Без створення правової бази та прийняття нормативних документів, всі дії будуть мати разовий характер.

Без успішної взаємодії представників трьох секторів економіки, у форматі соціального партнерства, буде неможливим.

Учасники Конференції звернулись до органів законодавчої та виконавчої влади усіх рівнів з проханням вжити відповідних заходів щодо покращення становища стомованих хворих в Україні, зокрема:

  1. 1. Створити облік стомованих хворих в Україні, згідно наказу №109 Міністерства охорони здоров’я України, реєстр за місцем їх проживання.
  2. Затвердити норми потреби засобів догляду за стомою (калоприймачів і сечоприймачів та засобів по догляду за тілом навкруг стоми) у залежності від особливостей стоми та типу необхідного засобу на одного стомованого хворого на місяць, з урахуванням якості засобу, відповідно до європейського досвіду.
  3. Законодавчо врегулювати виділення необхідних бюджетних коштів для забезпечення осіб з інвалідністю – стомованих хворих засобами реабілітації для догляду за стомою.
  4. МОЗ України сприяти створенню при районних поліклініках кабінетів медико-соціальної та психологічної реабілітації для надання належної кваліфікованої медичної допомоги людям з інвалідністю – стомованим хворим, де стомовані хворі зможуть отримувати за рецептом лікаря, при наявності Індивідуальної програми реабілітації (ІПР), або оперованим до 01.01.2007 року, висновку ЛКК, необхідні засоби догляду за стомою: калоприймачі та сечоприймачі, а також інші допоміжні засоби: пасти, присипки, гелі, дезодоранти.
  5. Організувати навчання медичних працівників по спеціальності стоматерапевт, для кваліфікованої та дієвої допомоги стомованим хворим.
  6. Забезпечити участь представників громадських організацій при проведенні тендерних закупівель с правом дорадчого голосу, встановити головним критерієм закупівель якість та реабілітаційну ефективність, а потім питання вартості засобів.
  7. Здійснювати висвітлення у ЗМІ проблем людей з інвалідністю – стомованих хворих та методів лікування і профілактики хвороб, які спричиняють виведення стом.
  8. Задля привернення уваги суспільства до проблем стомованих хворих установити в Україні День людей зі стомою (перша неділя жовтня).

Сподіваємось, що досвід роботи громадських організацій стомованих хворих в Україні буде врахований органами державної влади і надані пропозиції використані при розробці та впровадженні проєктів нормативно-правових актів, щодо забезпечення людей з інвалідністю – стомованих хворих, відповідно до встановлених норм, надійними сучасними засобами, які дозволять людині жити повноцінним життям, вчитися і працювати в Україні!

+ Фото

  Категорія: