Щорічно у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку на лікуванні знаходяться від 250 до 300 дітей із усіх регіонів України.
Щорічно у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку на лікуванні знаходяться від 250 до 300 дітей з усіх регіонів України, віком від 0 до 18 років зі всіма видами солідних злоякісних новоутворень, окрім пухлин щитоподібної залози та злоякісних захворювань кровотворної системи. Про це повідомив завідувач відділенням Григорій Климнюк під час брифінгу щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак.
«За останні п’ять років кількість пролікованих хворих збільшилась у 2,4 рази. Щорічно виконується близько 200 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, резекції кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами», – відзначив фахівець.
Як наголосив Г.Климнюк, після впровадження сучасних підходів до лікування виживаність дітей значно покращилась і становить при саркомі м’яких тканин – 58,6%, безрецидивна – 44,8%, при нейробластомі у групі високого ризику – 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі – 79%. При пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше п’яти років) загальне виживання складає 56,25%, зростаючи від 18,75% при V стадії захворювання до 82,5% при II-й.
Довідково
Відділення дитячої онкології Національного інституту раку, засноване у 1969 році, є структурною одиницею Національного інституту раку та провідним закладом у галузі лікування дітей з солідними злоякісними новоутвореннями на території України.
У склад відділення входить кабінет консультативного прийому, відділення догоспітального обстеження та реабілітації, стаціонарне відділення на 45 ліжок. Кабінет консультативного прийому оснащений сучасним медичним обладнанням, що дозволяє проводити усі необхідні діагностичні та лікувальні заходи. У кабінеті консультативного прийому реєструється близько 3 500 звернень на рік.
У розпорядженні діагностичної служби відділення наявне сучасне обладнання: два комп’ютерних томографи, магнітно-резонансний томограф, ультразвукові апарати експерт класу, дитячі цисто-, гастро- та бронхоскопи. У процесі діагностики використовуються сучасні методики: визначення онкогенів, інфекційних агентів методом ПЛР в реальному часі, FISH-гібридизація, проточна цитометрія, імуно-ферментний аналіз.
Урядовий портал