«Після спеціальних занять і вправ люди можуть самостійно обслуговувати себе, відчувають індивідуальну цінність», – В. Зуб про фізичну реабілітацію

«Після спеціальних занять і вправ люди можуть самостійно обслуговувати себе, відчувають індивідуальну цінність», – В. Зуб про фізичну реабілітацію
3 Березня 2017
Друкувати цю новину

Торік у Львові запрацювала перша в Україні мережа комунальних реабілітаційних кабінетів. За районним принципом було відкрито 8 таких кабінетів щоб пацієнти, які через важкі захворювання чи травми втратили рухові функції, мали змогу продовжувати лікування за місцем свого проживання і повертатись до повноцінного життя. Бо саме фізична реабілітація відновлює 30-70% втрачених рухових функцій, і процес реабілітації має тривати, в середньому, від 16 тижнів до 4 місяців.

«Після спеціальних занять і вправ люди можуть самостійно обслуговувати себе, відчувають індивідуальну цінність», - В. Зуб про фізичну реабілітацію

Кабінети фізичної реабілітації запрацювали з кінця листопада 2016 року у шести міських поліклініках: 2-ій (вул. Симоненка, 4), 4-ій (пр. Червоної Калини, 68), 5-ій (вул. Виговського, 32), 6-ій (вул. Медової Печери, 1) та двох поліклінічних відділеннях 1-ї міської лікарні (вул. Хімічна, 7а і вул. Мазепи, 25). Також – у неврологічних відділеннях 5-ї (вул. Чупринки, 45) і 8-ї (вул. Навроцького, 23) міських лікарень.

Створення кабінетів стало продовженням проєкту, під час якого 2015 року створили реабілітаційне відділення у міській лікарні швидкої медичної допомоги, в якій лікують пацієнтів після інсультів, різноманітних травм, нейрохірургічних захворювань, що супроводжуються втратою рухових функцій.

«У лікарні швидкої медичної допомоги починається перший етап фізичної реабілітації. Пацієнтів, які втратили рухові функції внаслідок перенесених травм і захворювань, дуже багато. Тому кабінети  фізичної реабілітації були створені в інших установах, куди пацієнти можуть планово звернутися. Якщо є потреба стаціонарного лікування, то для цього є неврологічні відділення 5-ї та 8-ї лікарні, в яких створені такі кабінети. Якщо пацієнт вже може сам пересуватися і не потребує стаціонарного лікування, то він може звернутися в поліклініку за районним принципом щоб продовжити фізичну реабілітацію, відновлення втрачених рухових функцій», – розповідає начальник управління охорони здоров’я міста Володимир Зуб.

Кабінети фізичної реабілітації обладнані пристроями для реабілітації рук та ніг і пристроєм для вправ гомілково-ступневого суглобу, реабілітаційним столом Бобата та спеціальною реабілітаційною кліткою для підвісної терапії. Загальна вартість такого обладнання – 3,2 млн. грн. Також у кабінеті створені умови для працетерапії (ерготерапії), під час якої людей вчать одягатися, застібати ґудзики, застеляти постіль, є модель кухні – все для того, щоб пацієнти заново привчалися до побутової діяльності.

Як зауважує Володимир Зуб, для того щоб зрозуміти актуальність проблеми відновлення втрачених рухових функцій, потрібно поспілкуватися з пацієнтами, які проходять реабілітацію. «Після спеціальних занять і вправ люди можуть самостійно обслуговувати себе, відчувають свою індивідуальну цінність, розуміють, що не є тягарем для своїх родичів. І це надзвичайно важливо», – зазначає він.

Нагадаємо, показами для реабілітаційного лікування є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату. Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну та працетерапію (ерготерапію). Процес реабілітації загалом має неабиякий вплив на подальші результати лікування, адже він профілактує ускладнення, максимально відновлює порушені внаслідок травм чи захворювань рухові функції та забезпечує оптимальний рівень самостійного функціонування організму.

Львівська міська рада

  Категорія: