Підтримка цивільних та військових, які втратили зір під час війни

Підтримка цивільних та військових, які втратили зір під час війни
8 Травня 2024
Друкувати цю новину

В Україні триває проєкт «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України (надалі – НАІУ) за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ).

В рамках проєкту громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю, підготували та захистили ґрантові заявки на виконання короткострокових проєктів. Зокрема, 14 організацій – членів та партнерів НАІУ надають допомогу та послуги людям з інвалідністю. Ці проєкти дозволять поліпшити доступність осіб з інвалідністю до соціальних послуг та гуманітарної допомоги, що є особливо важливим в умовах війни та спровокованих нею ускладнень.

Громадська організація «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» (далі – ГО «Сучасний погляд») теж долучилася до Проєкту. «Підтримка цивільних та військових, які втратили зір під час війни» – це проєкт організації, який було успішно реалізовано і є не менш важливим, ніж інші представлені раніше проєкти.

Як повідомила керівниця проєкту Олеся Перепеченко: «Наша головна задача – поінформувати суспільство про: потреби, правила комунікації та правила допомоги людям, що втратили зір. Проєкт охопив 5 областей України. Ми почали свою роботу із навчально-інформаційних вебінарів для ветеранів, які втратили зір на війні. Намагаємося залучати самих ветеранів до менторства, аби вони могли допомагати своїм досвідом іншим військовим та цивільним, які втратили зір».

Інша важлива місія проєкту – психологічна підтримка і емоційне розвантаження для дружин та матерів наших незрячих ветеранів. Їхня підтримка, навчання та психологічний супровід – вагомий внесок у збереження людського ресурсу. Ці вебінари є платформою для отримання інформації, нових знань, обміну досвідом, ідеями тощо.

Фаховий психолог консультувала та супроводжувала усіх учасників програми та членів їхніх сімей. Проводились групові тренінги, спрямовані на взаємопідтримку, обговорення проблем та пошук шляхів їх вирішення. Також навчали технікам саморегуляції використовуючи тілесно-орієнтовану психотерапію.

Щоб виявити існуючі бар’єри та зосередитись на потребах вразливих груп населення, в рамках проєкту було проведено невеличке дослідження. Таким чином було виявлено гострі проблеми у різних груп учасників, а саме: ветеранів, які втратили зір внаслідок війни; членів їхніх родин (дружин та матерів), а також фахівців офтальмологів, які намагаються зберегти органи зору у постраждалих.

«Кожен крок нашого проєкту був спрямований на інформування суспільства про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам, які отримали поранення органів зору. Ці кроки поступово стають вагомим механізмом у співпраці суспільства із людьми, які мають порушення зору» – говорить Олеся Перепеченко.

Проєкт досяг своїх результатів, включаючи підвищення обізнаності суспільства щодо проблем людей, які втратили зір через війну, надання ефективної психологічної підтримки ветеранам та їхнім родинам, створення платформи для обміну досвідом та ідеями щодо допомоги людям з порушеннями зору.

А ми продовжуємо підтримувати та допомагати людям. Наступні кроки включають подальше вдосконалення програми підтримки, розширення географії проєкту та вдосконалення співпраці з різними групами зацікавлених сторін.