Їх об’єднала війна!

Їх об’єднала війна!
24 Травня 2023
Друкувати цю новину

Вона звичайна вчителька з Херсонщини, а він мужній чолов’яга з Івано-Франківська. Зустріч цих двох молодих людей була запланована Богом в мирній та квітучій Україні, але зустрілися вони в часи війни.

Лише декілька тижнів спілкування в соціальних мережах і… Страшним, для неї настав день 3 квітня, коли він зник з усіх каналів зв’язку. Вона, дзвонила, шукала, перевертала світ навиворіт і почула відповідь… Проте, зовсім невтішну та страшну: його більше нема, загинув.

Вона не могла повірити почутим словам. Продовжувала зберігати надію на те, що живий та наполегливо продовжувала шукати.

А в той час його рятували лікарі. Втративши ногу, руку та зір, він мужньо і завзято боровся за життя.

Перед дверима реанімаційного відділення зустрілися дві жінки, яких одночасно доля звила біля кімнати того, хто в ці хвилини життя для них був найважливішим. Це були мама та дівчина нашого героя. Вони познайомилися і зайшли в кімнату де в колі апаратів, дротів та шлангів лежав Андрій.

Приємно було почути голос мами, але коли вона сказала, що до нього ще відвідувачка то він навіть не міг собі уявити, що це вона. Він тримав їх за руки своєю обгорілою рукою і був щасливий від зустрічі з цими двома берегинями його життя.

Минуло лише півтора місяці після поранення, змінювалися міста, шпиталі, лікарі. Але незмінними залишалися поруч рідні та любі жінки: мама і Вікторія. Мама Андрія звернулася за допомогою до нашого інформаційно-консультативного хабу «Hub for blind», який є сучасною платформою для усіх, хто втратив зір та потребує допомоги й підтримки.

Зараз Андрій поступово одужує. Затягуються рани після уламків. Ми говоримо з ним про сучасні технології в поверненні зору, протезуванні верхньої та нижньої кінцівок, про перемогу та плани на майбутнє. А ще він дуже боїться, що ми «навчимо його орієнтуватися у просторі з тростиною». Обіцяє лише після того, як йому лікарі повернуть зір він буде зав’язувати собі очі та приходити до к нам на навчання.

Історія його життя заслуговує на написання цілої книги, що вже і робить фахова письменниця. Думаю, що в ній ми прочитаємо багато цікавих та кумедних історій. Андрій має екстравагантне почуття гумору і дуже цілеспрямований, а ще він хвастається своїми виробами, які можна побачити на фото. Не думаю, що кожен зможе зробити такого ж сніговика та пса, маючи лише два рухливі пальці на лівій руці.

Вироби Андрія.

 

Ця ініціатива реалізується в рамках проєкту «реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю» який реалізує Національна Асамблея Людей з Інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності та Християнської місія незрячих (CBM).

#НАІУ #EDF #CBMGlobal

  Категорія: