Перший етап Проєкту Підтримки Протезування в Україні завершено

Перший етап Проєкту Підтримки Протезування в Україні завершено
14 Травня 2015
Друкувати цю новину

Протягом двох тижнів, з 27 квітня по 7 травня 2015 року, протезисти та реабілітологи Канади та США, працювали разом із українськими колегами з різних міст України над протезуванням 5 учасників із складними ампутаціями. Про особливості проєкту, його результати та перспективи, організатори розповіли під час круглого столу, що був проведений з нагоди завершення проєкту у протезній майстерні «Ортотех-сервіс».

Solomiya_0042

Учасниками круглого столу виступили:

  • Антоніна Кумка, керівник Проєкту Підтримки Протезування в Україні, представник Євромайдан Канада при Конгресі Українців Канади Торонто.
  • Джон Батздорф, сертифікований протезист, президент Міжнародної Асоціації Протезування і Ортопедії в США, президент і засновник ГО «Простетика».
  • Олексій Краснощоков, Голова Ради ГО «Підмога.інфо», партнер Проєкту в Україні.
  • Олександр Стеценко, директор протезно-ортопедичного підприємства «Ортотех-Сервіс», технічний партнер Проєкту.
  • Василь Стуженко, учасник проєкту, ветеран АТО.
  • Сергій Артюх, директор Фонду соціального захисту інвалідів.

Спеціальний гість – Соломія Вітвіцька волонтер, ведуча новин ТСН на телеканалі 1+1.

Учасники проєкту, що отримали протези:

  • Василь Пелиш, 20 років.  Боєць  «Айдару», живе Старому Самборі (Львівська область). Василь Пелиш повернувся з полону бойовиків без правої руки: терористи відрубали хлопцеві руку за татуювання у вигляді українського герба. Протезисти, дізнавшись його історію,  вирішили зробити Василю сюрприз і на плече протезу теж набили Тризуб.
  • Василь Стуженко, 33 роки, м. Кривий Ріг. Боєць 40 батальйону територіальної оборони “Кривбас”. Потрапив у засідку у районі Іловайська, де втратив праву ногу і кисть правої руки.
  • Влад Кузнецов, 22 роки, м. Жмеринка (Вінницька область).мБоєць 95-ії аеромобільної бригади. В одному із боїв на Луганщині, врятував життя собі та шістьом бойовим друзям, але внаслідок міно-вибухового, осколкового поранення втратив кисть правої руки.
  • Роман Линдов, 19 років, м. Київ. Втратив кисть руки під час подій на Майдані та отримав тяжкі опіки.
  • Катерина Руденко, дівчина потрапила в аварію, має дуже складну високу ампутацію ноги.

Протезисти та реабілітологи, що отримали можливість взяти участь у проєкті та перейняти досвід складного протезування, для використання у подальшій практиці:

  • Яськів Юрій, технік-протезист Львівського протезного заводу. М. Львів
  • Метко Юрій, реабілітолог, м. Львів, член Львівської обласної Асоціації фізичної терапії та Львівської обласної организації активної реабілітації інвалідів «Стимул».
  • Стебніцький Назарій, протезист, м. Львів.
  • Горегляд Олексій, лікар травматолог, ортопед .«Поліклініка Святого Антіпи, медичний центр амбулаторного обслуговування дітей та дорослих», м. Дніпропетровськ.
  • Литвиненко Оксана , технік-протезист (м. Харків).
  • Небесний Валерій, майстер-ортопед підприємства «Ортотех-Сервіс», м. Київ.
  • Гальчинський Володимир ,  м. Хмельницький.
  • Рустам Гриднев, технік-протезист , м. Одеса.
  • Олександр Стеценко, директор протезного підприємства «Ортотех-Сервіс», м. Київ.

Протезисти та реабілітологи Канади та США:

  • Джон Батздорф, сертифікований протезист, президент Міжнародної Асоціації Протезування і Ортопедії в США, президент і засновник ГО «Простетика». Протезуванням займається 40 років.
  • Крістофер Фантіні, сертифікований протезист, США. В основному займається протезуванням ветеранів війни, зосереджуючи  свою практику на ампутації верхніх кінцівок. Стаж роботи близько 15 років.
  • Каріна Воген, сертифікований протезист, США. Спеціалізація протезист-ортопед широкого спектру. Найкраще спеціалізується на жорстких кріпленнях. Протезуванням займається більш ніж 20 років.
  • Ліндзі Уелан, сертифікований спеціаліст трудової терапії, США. У минулому солдат американської армії.  Ліндзі допомагає людям із ампутаціями займатись звичною чи бажаною для них трудовою діяльністю. Реабілітологом вирішила стати після служби в армії, де бачила багато страждань солдат. Своїй професії присвятила уже 3,5 роки.
  • Чад Нілсон, сертифікований протезист, Канада.
  • Дональд Макалістер, США. Сертифікований фізіотерапевт зі стажем 25 років 15 років працює з ампутантами і протезами.

За два тижні проєкту вдалось досягти вражаючих результатів у роботі на протезуванням учасників.

 

«Ми дуже вдячні організаціям Канади та США, і насамперед спеціалістам організації «Простетика», завдяки яким функціональні протези учасників стали реальністю. Цей грандіозний і дуже своєчасний проєкт дозволив не тільки надати практичну допомогу потерпілим, але й передати необхідні знання українським протезистам та реабілітологам. Вартість проєкту становить 200 тис. канадських доларів, але завдяки багатьом компаніям, які долучились до проєкту та за рахунок подарованих комплектуючих протезними компаніями, цю суму вдалось зменшити до 55 тис.», – говорить керівник проєкту, Антоніна Кумка. 

Solomiya_0075

Соломія Вітвіцька, висловила слова вдячності організаторам, та зазначила, що саме такі проєкти, які несуть в собі освітній характер, та спрямованні на вирішення самої суті проблеми, а не її наслідків допоможуть змінити Україну на краще. Працюючи із бійцями АТО, як волонтер, Соломія із власного досвіду знає, наскільки важлива якісна реабілітація у власній країні, коли  поруч близькі і рідні люди, і наскільки вартісною виявляється кожна поїздка на лікування за кордон. – «Ми маємо результат від якого навертаються сльози на очі, а щастя не описати словами. Усім лікарям та волонтерам, які  долучились до проєкту величезне ДЯКУЮ!!!».

Solomiya_0048

ГО «Простетика»,  президентом якої єДжон Батздорф,  який також очолює Міжнародну Асоціацію Протезування та Ортопедії в США, зазначив, що в Україні є великий потенціал для розвитку власної протезної галузі на високому рівні.  «Ми обмінювались досвідом та знаннями з кращими українськими протезистами. Впевнений, що ці два тижні нашої співпраці допоможуть ще багатьом людям у протезуванні.», – зазначив Батздорф.

Олексій Краснощоков, Голова Ради ГО «Підмога.інфо», партнер Проєкту в Україні, зазначив, що Проєкт Підтримки Протезування став важливою і показовою подією, адже українська протезна галузь України має всі можливості для ефективного та стрімкого розвитку – «Ми дуже пишаємось, тим що отримали можливість взяти участь у підготовці такого масштабного та важливого проєкту, і докладемо усіх зусиль для організації  подібних проєктів у майбутньому».

Solomiya_0062

Василь Стуженко, учасник проєкту, ветеран АТО, неймовірно щасливий та задоволений результатами. Повернувся із АТО із складними ампутаціями руки та ноги. На такі протези навіть і не сподівався. «Мені досі не віриться, що я зможу займатись звичними справами. Я щасливий, що став учасником цього проєкту і впевнений, що життя налагодиться.»

Олександр Стеценко, директор протезного підприємства, у приміщенні якого проводилась робота, розповів, що чимало виникало проблем у роботі, випадки дуже складні і незвичайні. «Ми працювали без вихідних, перерви робили лише на обід і сон. Реабілітологи постійно працювали з учасниками, адже половина успіху хорошого протезування, це хороша реабілітація, бо людині потрібно заново вчитись робити елементарні речі.»

Директор Фонду соціального захисту інвалідів Сергій Артюх, зауважив що держава в умовах сьогодення опинилася перед складним викликом: – «Тепер ми маємо докладати всіх зусиль разом – держава, громадські та волонтерські організації – для того, щоб в Україні була якісна і комплексна система протезування і реабілітації».

Проєкт Підтримки Протезування в Україні «Ukraine Prosthetic Assistance Project» – це чудовий приклад міжнародної співпраці організацій та громад, результатом якої стане передача знань та навичок спеціалістів світового рівня українським спеціалістам, що в подальшому призведе до значних позитивних змін у галузі протезування в Україні.

Медичні радники проєкту – др. Джордж Лучків (Канада) і др. Оксана Сивак (Україна).

Підтримку проєкту надають: Міжнародна Асоціація Протезування та Ортопедії в США, організація «Простетика», Громадська Організація «Підмога.інфо», Міністерство соціальної політики України. Технічну підтримку з української сторони  надає протезно-ортопедична майстерня «Ортотех-Сервіс».

Значну фінансову підтримку проєкту надaли Канадсько-Українська Фундація та Світовий Реабілітаційний Фонд, а також громадськість.

Керівник проєкту та основна контактна особа: Антоніна Кумка  a.kumka@sympatico.ca

Партнер Проєкту в Україні ГО «Підмога.інфо», контактна особа Олексій Краснощоков, ok@pidmoga.info

Ресурсний центр ГУРТ

  Категорія: