Перший день змагань кубку світу з лижних перегонів та біатлону завершився лідерством України

13 Січня 2017

Перший день кубку світу з лижних гонок та біатлону, що вперше проводиться в Україні, у Західному реабілітаційно-спортивному центрі, завершився беззаперечним лідерством України. 9 країн із 18-ти сьогодні, 13 січня, отримали високі нагороди (Німеччина, Білорусь, Корея, Франція, Австрія, Україна, Японія, Фінляндія, Китай). У команди України – 2 золота, 3 срібла та 4 бронзові нагороди, національні паралімпійські збірні команди Кореї, Франції, Німеччини та Австрії вибороли по 1 золотій нагороді, у команди Білорусі – 2 срібні нагороди, у паралімпійців Фінляндії – срібло, в команд Японії  та Китаю по одній бронзовій медалі. Було розіграно 6 комплектів нагород у лижних гонках на середній дистанції у наступних категоріях: чоловіки, категорія сидячи;  жінки, категорія сидячи; чоловіки, категорія стоячи; жінки, категорія стоячи;  чоловіки з порушеннями зору, жінки з порушеннями зору.

У чоловіків категорії сидячи, що стартували сьогодні першими, лідером серед чоловіків на дистанції 5 км став Сін Ей Х’юн з Кореї з результатом 18:14.6. Другу та третю сходинку посіли українці Яровий Максим (18:30.9) та Радь Тарас (18:50.8).

У тій же категорії в жінок золоту нагороду виборола спортсменка з Німеччини Ескау Андреа, показавши найкращий результат на дистанції 2,5 км – 10:17.6. Друге місце у представниці Білорусі Графеєвої Ліджії з результатом 10:49.0. Третю сходинку п’єдесталу виборола Чу Бейбей з Китаю (11:20.0).

У категорії стоячи серед чоловіків на дистанції 7,5 км стоячи перше місце у представника України Рептюха Ігоря, який показав найкращий результат (26:12.9), випередивши фіна Туомісто Ілка (26:27.1) та свого співвітчизника Вовчинського Григорія (26:56.8), які посіли другу та третю сходинку відповідно.

Золоту та срібну нагороди вибороли представниці України в класі стоячи на дистанції 5 км: Кононова Олександра з результатом 19:53.1 та Батенкова Юлія (20:04.9). Третє місце у цьому класі – у представниці Японії Абе Юріки (21;19.3).

Француз Гларіон Томас разом із гайдом Боллє Антуаном стали першими на дистанції 7,5 км у категорії з порушеннями зору серед чоловіків з результатом 25:15.9. Срібна нагорода у спортсмена з Білорусі Голуба Юрія та його гайда Будзіловела Д.- 26:54.9, бронзу виборов спортсмен з України Суярко Дмитро разом із гайдом Потапенком Василем.

У тій же категорії серед жінок першою стала представниця Австрії Едлінгер Галина з гайдом Едлінгер Дж.Дж. з результатом 21:52.9. Другу та третю сходинку п’єдесталу вибороли спортсмени з України – Прилуцька Ольга (гайд – Бабар Борис)  – 22:00.8 та Шишкова Оксана з гайдом Казаковим Віталієм  – 23:43.5.

Схоже, що через несприятливі погодні умови завтрашні змагання переносяться на наступний день, тому команди зможуть перепочити та набратись сил перед наступними стартами.