Забудовник або замовник облдержадміністрації має потрапити на візку до туалету на другий поверх.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов розповів, що він проводить експеримент у школах. Коли треба здавати готовий об’єкт він пропонує забудовнику або чиновнику проїхати школою на інвалідному візку, щоб визначити чи є інклюзивною ця школа. Про це він заявив в ефірі “Сніданку з 1+1”.
“Щодо інклюзивності – це дійсно напрям, котрий нас дуже сильно турбує і проєктна документація нових шкіл, котрі зараз були добудовані, вона розроблялася 5-10 років тому, коли вимоги до інклюзивності були інші”, – розповів міністр.
За словами Чернишова, зараз проєкти шкіл коригують під інклюзивні потреби.
“Зараз у мене є такий експеримент, коли ми приймаємо школу та готуємо її до відкриття, я пропоную забудовнику чи замовнику обласної державної адміністрації особисто перевірити інклюзивність і проїхати на інвалідному візочку школою. Якщо він зможе це зробити, зможе відвідати туалет, зможе піднятися на другий, третій поверх – тоді ця школа інклюзивна”, – повідомив він.
Нагадаємо, 16 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про повну загальну середню освіту”. У документі закріплена Рада ухвалила закон про середню освіту: як зміниться школа інклюзивність. Учні з особливими освітніми потребами можуть навчатися в звичайних школах за власною освітньою траєкторією.
Уже рік в Україні існує Міністерство розвитку громад і територій України. Що вже зробили й що планують – розказав міністр Олексій Чернишов.
Джерело ТСН