Педагогів готують працювати з “особливими” дітьми

Педагогів готують працювати з “особливими” дітьми
11 Грудня 2018
Друкувати цю новину

Педагогів готують працювати з "особливими" дітьми

У Києві відбулась всеукраїнська інформаційно-практична платформа «Даун синдром: кращі практики для позитивних змін». Проєкт створений для підтримки та обміну досвідом спеціалістів, які працюють з дітьми із синдромом Дауна: представників інклюзивно-ресурсних центрів, корекційних педагогів, вчителів, логопедів, вихователів дитячих садків, а також студентів та батьків.

Після ухвалення нового закону «Про освіту», діти з особливостями розвитку отримали право вчитися у загальноосвітніх навчальних закладах. Але суспільство виявилося не готовим до кардинальних змін, зокрема, вчителі, які не мають досвіду роботи з такими учнями і відповідної кваліфікації.

Експерти розповіли, як розвивати дитину у ранньому та дошкільному віці, як навчити школярів із трисомією 21 читати та розмовляти, як допомогти підлітку соціалізуватися і будувати стосунки.

Президент ВБО «Даун Синдром», Олена Большаніна, зазначає:

-Тривалий час ми фокусувалися на роботі саме з дітьми та батьками, ділилися досвідом як з ними взаємодіяти. Ми розуміємо, що це виклик для суспільства, для системи освіти, тому що в нашій країні дуже мало досвіду як правильно взаємодіяти і виховувати наших дітей з синдромом Дауна. І ми бачимо, з якими труднощами стикаються фахівці, коли дітки йдуть в дитячі садки і школи, тому ми хочемо посилювати цей напрям нашої діяльності і працювати з фахівцями. Завдяки закону про інклюзію дітки пішли в садочки і школи, але є різні нюанси і ситуації. Тому ми хочемо більше ділиться досвідом з фахівцями, щоб взаємодія з дітьми була ефективною і результативною.

Трохи цифр.

Кожна 700 дитина в світі народжується з синдромом Дауна. Незалежно від географії, добробуту сім’ї та здоров’я батьків. Років 7, 8 назад приблизно 20 відсотків таких дітей залишалися в сім’ях, решта потрапляли в будинки малятка, від них відмовлялися батьки. Відповідно, ми в суспільстві рідко бачимо дітей і дорослих з синдромом Дауна. Протягом останніх 2-3 років ситуація значно змінилася. Тепер приблизно від 20% дітей відмовляються, а 80%  – залишаються в сім’ї.

Вечірній Київ

  Категорія: