10 січня 2020 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради в рамках роботи «Інклюзивної школи» відбувся тренінг «Основи інклюзивного шкільного навчання», який провела тренерка зі шкільної інклюзивної освіти, заступниця директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО №7 Герасимчук Олена Петрівна. Проведений тренінг є частиною проєкту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», який реалізується громадською організацією «Волонтерський Рух «Спільна допомога» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Учасниками тренінгу стали асистенти вчителів інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти міста та фахівці міського ІРЦ.
Герасимчук О.П. майстерно поєднала практичні та теоретичні компоненти навчального тренінгу, застосувала різноманітні техніки, прийоми та методи роботи: криголам, мозковий штурм, дискусії, роботу в групах, парах, аналіз ситуацій, практичні вправи, руханки, перегляд відеофільму, рефлексія тощо.
Під умілим керівництвом Олени Петрівни тренінговою групою було проаналізовано сутність, принципи та переваги інклюзивного навчання. Тренерка ознайомила учасників із досвідом розвинутих країн у впровадженні інклюзивного навчання, зокрема розповіла про організацію освітнього середовища із застосуванням принципів універсального дизайну орієнтованого на потреби усіх дітей. Учасники тренінгу отримали можливість поповнити свої професійні компетентності технологіями реалізації інклюзивної освіти, командного підходу до організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами. Практичні завдання тренінгу допомогли педагогам побути на місці дітей з порушеннями функцій, відчути бар’єри та труднощі у комунікації при сприйманні й відтворенні інформації, попрактикуватися у визначенні сильних якостей, потенційних труднощів та потреб дитини для складання ефективної та дієвої програми ІПР та її грамотної реалізації.
Проведений захід посприяв підвищенню інклюзивної компетентності педагогів, допоміг вийти за рамки стереотипів щодо дітей з інвалідністю, ще раз усвідомити, що інклюзія є невід’ємною частиною гуманного цивілізованого суспільства.
Протягом усього тренінгу панувала доброзичлива, дружня атмосфера.
Тренінг завершився рефлексією «Хвилина особистого зростання». Присутні охоче поділилися позитивними враженнями від тренінгу, особистими відкриттями та думками.
На завершення заходу учасники отримали сертифікати про участь у тренінгу «Основи інклюзивного шкільного навчання».
Колектив ІРЦ висловлює щиру вдячність Герасимчук О.П. та учасникам за плідну співпрацю.
Практичний психолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради Л.В. Васільєва
Інклюзивно-ресурсний центр м. Новоград-Волинський + Фото