В Управлінні Держпраці у Кіровоградській області нагадали роботодавцям про тривалість щорічної відпустки особам з інвалідністю.
Особам з інвалідністю I і II груп надають щорічну основну відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів (ч. 7 ст. 6 Закону України “Про відпустки” від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР).
Треба зважати на те, якщо працівник працює на підприємстві, наприклад, з 2007 року та надав роботодавцеві довідку МСЕК у 2015 році, де зазначено, що йому встановлена інвалідність IIІ групи з 2000 року (інформацію про інвалідність можна було визначити відповідно до запису у трудовій книжці про призначення пенсії по інвалідності), то працівнику гарантовано 26 календарних днів щорічної відпустки з дня укладення трудового договору. Не мають значення обставини, за яких бухгалтерія (відділ кадрів) підприємства не мала документа (довідку МСЕК), що підтверджує інвалідність працівника (лист Мінсоцполітики України від 29.12.2015 р. № 774/13/116-15).
Також особи з інвалідність можуть розраховувати на можливість взяти щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи. Таким особам щорічні відпустки за бажанням надають в зручний для них час.
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій, то може розраховувати на додаткову відпустку із збереженням зарплати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Особам з інвалідністю I та II груп в обов’язкову порядку за їх бажанням надають відпустку без збереження зарплати тривалістю 60 календарних днів щорічно, а особам з інвалідністю III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно.
Джерело