Особливий дзвоник для особливих дітей

Особливий дзвоник для особливих дітей
1 Вересня 2015
Друкувати цю новину

Особливий дзвоник для особливих дітейСьогодні перший дзвоник пролунав в усіх школах міста. Особливо він звучав для вихованців Ужгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, які мають вади слуху. Тут навчають навіть дошкільнят. Прийом проводиться з трьох років. Загальна кількість учнів — 65 , шестеро з них дошкільнята. У випускних класах дев’ятеро. Усі навчаються згідно програм затверджених міністерством освіти.

НАТАЛІЯ БУШКО, директор спеціалізованої школи

Основне завдання наших дітей  – вчитися. Важливим є навчання дітей усному мовленню, щоб наші випускники могли спілкуватися з чуючими людьми, почували себе самодостатніми, повноцінними громадянами нашої держави. Вони отримують такі самі атестати, як усі інші діти, але навчаються на один рік довше. Оцінювання знань проводиться так само, за дванадцяти бальною шкалою.

Випускники спеціалізованої школи за бажанням на рівні з усіма здають ЗНО. Цього року одна дівчина за результатами змогла вступити до медичного коледжу у Польщі.  Увесь колектив за неї радіє, адже атмосфера у закладі надзвичайно дружня — за кожного учня переживають, про кожного турбуються. Чимало випускників продовжують навчання у Києві, дехто обирає місцеві ПТУ. Усі знаходить своє місце у суспільстві.

НАТАЛІЯ БУШКО, директор спеціалізованої школи

Є обмежена кількість професій для наших дітей. Варто обирати ті, якими вони принесуть користь і собі, як професіонали, і , звичайно, суспільству. У нас на сьогоднішній день чотирнадцять випускників працюють зубними техніками. Це дуже велике досягнення.

Значних успіхів школярі вже багато років поспіль досягають у спорті. Вихованці входять до збірних країни, і здобувають медалі. Начальник обласного центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «ІНВАСПОРТ» пишається здобутками дітей з вадами слуху.

АНДРІЙ ЧЕГІЛЬ, начальник обласного центру «ІНВАСПОРТ»

Кілька років тому ця школа стала загальноосвітньою, і це дуже добре для нас. З дітьми в перехідному віці важко і в  спорті, а саме ці два роки дають нам змогу притримати їх,  зробити з них  справжніх спортсменів. У нас виховано зараз близько 12-ти дітей, які зараз є в збірних України або ж у кандидатах. Нещодавно повернулися із чемпіонату Європи наші вихованці, дівчата привезли золото, хлопці  стали бронзовими призерами.

Розпочався навчальний рік, а отже більше півсотні дітей з вадами слуху сядуть за парти, і, так як усі, здобуватимуть знання, будуватимуть плани на майбутнє.

 Джерело: Ужінформ

  Категорія: