Особливі діти отримають законне право на навчання в звичайних дитсадках

30 Січня 2014
Друкувати цю новину

Комітет ВРУ з питань науки і освіти одноголосно підтримав законопроєкт про введення інклюзивної дошкільної освіти та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроєкт за основу в першому читанні. Його підтримали МОН, МОЗ, Мін’юст і НАН України. Проєкт був розроблений робочою групою з вирішення проблем аутизму під керівництвом представника Президента України у Верховній Раді Юрія Мірошниченка.

Даний законопроєкт фактично закріплює право дітей з особливими потребами на доступну і найбільш оптимальну дошкільну освіту та сприяє впровадженню інклюзії в Україні.

«Працюючи над законопроєктом, ми орієнтувалися на необхідність найбільш комфортної інтеграції особливих дітей у наше суспільство. Законопроєкт забезпечує для них такі умови дошкільної освіти, які вже давно є нормою для багатьох європейських країн. Прийняття цього закону дозволить усім дітям з особливими потребами, а зокрема і дітям з аутизмом, підготуватися до інклюзивної освіти в школі», – зазначила директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», член робочої групи з вирішення проблем аутизму Лариса Рибченко.

У документі йдеться про участь у навчально-виховному процесі Помічника для дитини з особливими потребами за письмовою заявою батьків. Це дозволить особливому малюку швидше включитися в загальний освітній процес і адаптуватися до навчального середовища. Проєкт Закону також покликаний вирішити гостру проблему відсутності в Україні спеціалізованої літератури. Про це йдеться у доповненні до ст.19: «Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері освіти, формує державне замовлення на розробку та придбання програмно-методичного забезпечення, посібників та дитячої літератури, засобів навчально-розвивальної та корекційно-реабілітаційної роботи, а також контролює їх надходження до навчальних закладів системи дошкільної освіти».

Аутизм — розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку та характеризується вираженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Зазвичай батьки помічають ознаки аутизму впродовж перших двох років життя дитини. Аутизм проявляється, перш за все, через затримку мовного або розумового розвитку та небажання дитини контактувати із оточуючими. Поширеність розладів аутичного спектру становить 6 на 1000 осіб, причому у хлопчиків подібні стани спостерігаються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Число людей, у яких виявлено аутизм, різко зросло з 1980-х років, частково через зміну підходів до діагностики. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти у набутті навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

Міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» (www.cwf.com.ua) утворена у 2009 році з метою консолідації батьків, в сім’ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами, надання соціального захисту їм та іншим членам їх сімей, а також сприяння в організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям із індивідуальними потребами. Школа-садок «Дитина з майбутнім» – проєкт Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями розвитку.

«Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

  Категорія: