Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва
30 Вересня 2016
Друкувати цю новину

Запрошуємо до участі у бізнес-тренінгах із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти»З 22 по 24 вересня 2016 року у м.Вінниці Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України проведено триденний навчальний бізнес-тренінг «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти» в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавці проєкту: UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ) та Українська асоціація фізичних терапевтів. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою цього проєкту є залучення внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю до зайнятості та їх працевлаштування.

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

У сучасному світі існує безліч можливостей та інструментів, які дозволяють людині реалізувати себе на ринку праці, будучи незалежною від свого роботодавця. Не секрет, що новітні технології та технічні засоби полегшують життя людини настільки, що все менше застосовується її розумова діяльність, і дії, які раніше виконувала одна особа, тепер можуть виконуватися на комп’ютері певною програмою. Ми часто чуємо про скорочення робочих місць, низьку заробітну плату, невдоволеність робочим колективом та керівництвом або, взагалі, неможливість працевлаштуватися через відсутність робочих місць і фінансову підтримку. Бажаючий знайти роботу може мати вищу освіту, додаткові сертифікати та дипломи, які свідчать про його самоосвіченість, прагнення до розвитку і вдосконалення професійних якостей, що є дуже вагомим для роботодавця. Але наявність всього вище зазначеного не гарантує негайного працевлаштування і здебільшого співбесіда закінчується фразою: «Ми вам перетелефонуємо». Добре, якщо вам перетелефонували, запросили знову на чергову співбесіду, запропонували пройти стажування, взяли вас на випробувальний строк, а вже потім офіційно оформили на обрану вами посаду до штабу працівників. Але такі випадки трапляються нечасто і доводиться пооббивати пороги багатьох фірм чи компаній, до яких ви хочете влаштуватися, проходячи чергову співбесіду із потенційним роботодавцем.

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

На сьогодні популярно і престижно працювати у бізнес сфері чи у підприємницькій діяльності. Спочатку у ролі помічника бізнесмена, а зрештою, здобувши безцінний досвід і навички, можна вже й самому відкривати свою справу та виходити на ринок праці.

Робота на себе, започаткування власної справи, звичайно, не підвладні кожному. Для того, щоб стати підприємцем мало бути професіоналом, потрібно бути людиною ризикованою. Також, треба бути терплячим, комунікабельним, організованим та креативним.

Отже, саме для тих, хто прагне започаткувати власну справу, не боїться ризику й відбувся у Вінниці триденний навчальний бізнес-тренінг «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти», який допоміг не тільки зрозуміти головні закони бізнесу та підприємництва, а й знайти друзів та однодумців.

До участі були запрошені внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, цивільно-постраждалі, особи, що отримали поранення в зоні АТО, особи з інвалідністю, які проживають на території, що межує з окупованою територією, члени родин людей з інвалідністю – всього 22 учасника.

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

Захід проводився у конференц-залі комфортного готелю «Добродій» у центрі міста. Лектор – викладач Дніпропетровського центру профтехнічної освіти державної служби зайнятості та фахівець у галузі бізнесу та підприємницької діяльності Катерина Федотова – не вперше проводить тренінги в рамках проєкту TEAM. Навчання передбачало не лише засвоєння теоретичного матеріалу, а й виконання практичних завдань. Кожен міг ставити запитання, інколи відбувалися жваві дискусії між учасниками щодо того чи іншого питання. Кожен учасник отримав робочий зошит, у якому зібрана важлива інформація для тих, хто планує займатися підприємництвом: зразки написання та подання заяв, інформація про податки, законодавчі норми та діючі закони, таблиці розрахунків та ін. Учасники з порушенням зору попередньо отримали робочі зошити в електронному вигляді. Весь матеріал викладено у доступній формі з наведенням прикладів, тому учасники заходу щиро дякують бізнес-тренеру за її роботу і здобуті знання.

Слід зазначити, що в рамках даного проєкту проходить конкурс на отримання міні-гранту. Отримані на тренінгу знання безперечно будуть корисними для учасників, які розробляють свої унікальні бізнес-проєкти для участі у Конкурсі.

Після окупації територій, на яких раніше мешкали внутрішньо-перемішені особи, доля кожного склалася по-різному. Хтось переїхав до великих міст, а хтось змушений був залишитися поблизу своєї батьківщини, але вже в іншому місці, де більш безпечніше. А відкриття власної справи – це можливість покращити фінансове становище своєї сім’ї.

Написати проєкт та виграти міні-грант для реалізації своїх ідей не мрія, а реальність. Серед тих, хто приїхав на тренінг були й переможці першого етапу Конкурсу, які зараз займаються своєю справою і продовжують рухатися вперед, розвиваючи свою діяльність.

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

Одна з учасниць семінару – Олена Держипільська, яка раніше мешкала у Ясинуватій, через останні події змушена була з родиною переселитися до м. Дружківка. Незважаючи на труднощі та складне становище, пані Олені вдалося опанувати себе, розробити свій проєкт та виграти міні-грант. Зараз Олена разом з донькою Наталею виготовляють м’які іграшки, які приносять і задоволення, і прибуток.

«Все почалося з того, що моя донька пошила двох м’яких зайців, потім знайомі підказали про майстер-класи, на яких можна навчитися виготовленню м’яких іграшок, я цим зацікавилася. А враховуючи те, що донька в мене здобуває фах у швейній промисловості і я також вирішила спробувати себе у цій справі», – розповідає Олена. Потім жінка дізналась про можливість подання заявки на міні-грант, написала свій проєкт, і, зрештою, виграла! «Це була приємна несподіванка, я дякую усім організаторам, які допомогли мені придбати швейну машинку» , – ділиться своїми враженнями пані Олена.

– Як ви рекламуєте свою продукцію?

– Скоро ми створимо свій сайт, де буде розміщена детальна інформація про нашу з донькою продукцію. А поки що наші роботи ми виставляємо у соціальних мережах і беремо участь у ярмарках.

– Що ви можете порадити тим, хто збирається розпочати свою власну справу?

– Перш за все, не боятися, по-друге, користуватися усіма можливостями, які дозволяють втілити свої ідеї у реальність. І, звичайно, ризикуйте і все у вас вийде.

Опановуємо секрети бізнесу та підприємництва

Група була дуже дружньою і толерантною по відношенню до своїх колег. Спілкування між учасниками під час кава-брейків, на яких пригощали смаколиками, кавою або чаєм, відбувалося у дружній атмосфері, кожен ділився своєю інформацією, життєвими історіями, новинами. Хоча захід тривав всього три дні, але за цей час крім занять учасники відвідали окремі пам’ятні й цікаві міста Вінниці. Незабутнім був і вечір на лазерному шоу вінницьких фонтанів – візитна картка м.Вінниці.

В останній день заходу усі учасники за результатами навчання отримали Сертифікати.

Учасники бізнес-тренінгу дякують всім організаторам заходів в рамках проєкту TEAM, Національній Асамблеї осіб з інвалідністю України за можливість взяти в ньому участь.

А детальну інформацію про проєкт, у т.ч. щодо участі у Конкурсі на отримання міні-гранту та подання заявки, читайте на нашому сайті.

Бажаємо всім успіхів у відкритті власної справи!

Власний кореспондент – учасник семінару.

Фото з заходу можна переглянути тут

  Категорія: