Он-лайн-вебінар на тему «Вихід із зони комфорту. Роль батьків у забезпечені соціальних послуг дітей/молоді з інвалідністю».

Он-лайн-вебінар на тему «Вихід із зони комфорту. Роль батьків у забезпечені соціальних послуг дітей/молоді з інвалідністю».
26 Травня 2020
Друкувати цю новину

Сьогодні Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» (член Національної Асамблеї людей з інвалідністю України) провела он-лайн-вебінар на тему «Вихід із зони комфорту. Роль батьків у забезпечені соціальних послуг дітей/молоді з інвалідністю». Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади.

З привітальним словом на початку вебінару виступив голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко.

«Турбота про соціальний захист людей з інвалідністю – це дуже відповідальна і важлива робота, а також одна з провідних ознак цивілізованої й демократичної держави», – зазначив Віталій Бунечко. Учасниці та учасники вебінару мали можливість поспілкуватись з паном Віталієм, поставити запитання і отримати відповіді.

Привітала учасників заходу та підняла тему врахування питань інвалідності під час спалаху COVID-19, генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко.

Що таке зона комфорту і навіщо її розширяти? Сьогодні на прикладі  «зони комфорту» Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» поділилась досвідом з учасниками її керівниця Світлана Демко. Пані Світлана – мама молодого чоловіка з інвалідністю, а також керівниця комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями „Обрій”.

Асоціація «Відкриті серця» почала свою роботу в 2003 році. Головна місія організації: підтримка та захист сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю, представництво їх інтересів в різних інституціях.

За словами пані Світлани: «Сьогодні організація впроваджує десятки програм, серед яких: «Тренінговий центр самостійного проживання», «Центр денного перебування», «Виїзна батьківська школа», «Інформаційно-ресурсний центр», програма «Досуг та творчість», а також «Соціальні майстерні».

Також пані Світлана поділилась інформацією про успішну апробацію та впровадження соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків, що виховують дітей з інвалідністю» на базі їхнього центру.

«Вперше у країні проведено апробацію Державного стандарту соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. Апробація такого Державного стандарту вкрай необхідна, адже без надання такої послуги просто неможливо здійснити деінституалізацію інтернатних закладів. У першу чергу, така послуга дуже важлива для батьків, які виховують дітей з інвалідністю та не мають можливості відпочити» – поінформувала пані Світлана.

Тимчасовий відпочинок для батьків, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, поширюється на усю родину. Поки батьки відпочивають, дітям організовують дозвілля та спілкування з однолітками. Вони цілодобово перебувають у своєрідному «дитячому таборі», де з ними працюють фахівці, що надають супровідні послуги в умовах, наближених до домашніх. У денний час із дітьми працюють психолог, соціальний педагог, вихователь та інструктор з праці. Також забезпечено цілодобовий медичний нагляд за здоров’ям дітей, що включає надання супровідних послуг.

Послугою тимчасового відпочинку скористалися 119 сімей, що виховують дітей з інвалідністю, з 18 районів Вінницької області.

Підсумовуючи хочеться згадати цитату Світлани Демко:”Тільки вийшовши із “зони комфорту” ми зможемо об’єднатись задля захисту прав наших дітей в Україні” !

Дякуємо організаторам, дякуємо пані Світлані Демко за цікавий, корисний виступ. Вдячні за розмову з Головою Житомирської обласної державної адміністрації Віталієм Бунечко. Дякуємо усім хто приєднався до розмови! До нових зустрічей!

  Категорія: