Навчання дорослих: як реформувати систему ваучерів в Україні?

1 Квітня 2015 Друкувати цю новину

51f319a3e644768c75510b97100ac6bdПроект ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» спільно з Державною службою зайнятості запрошують представників ЗМІ на:

Круглий стіл «Навчання дорослих: як реформувати систему ваучерів в Україні?» 

02 квітня (четвер) 2015 року о 10:00 (реєстрація о 09:30)

м. Київ, вул. Володимирська 55, конференц-зал Національної Академії Наук України

Однією із найуразливіших категорій на ринку праці України є дорослі віком від 45 років, які здобували освіту ще за радянських часів, тому професійно-галузева спрямованість та зміст їхньої освіти були орієнтовані на іншу структуру економіки, організацію праці та технології. Навчання у дорослому житті (підвищення кваліфікації чи перекваліфікація) є умовою конкурентоспроможності цих людей на сучасному ринку праці.

З метою підтримки зайнятості даної категорії населення урядом України була розроблена державна ваучерна програма, яка дає можливість громадянам старше 45 років без відриву від роботи пройти безкоштовне навчання за переліком професійних напрямів. У 2013 р.  видатки на реалізацію ваучерної програми становили 33,6 млн. грн.; учасниками програми стали 20,4 тис. осіб; у 2014 р. ваучери отримали 5 746 осіб, а за січень-лютий 2015-го – 267 осіб. Такий спад пояснюється змінами до законодавства, що дає право на користування ваучерами тільки працюючим особам. У 2013 р. право на отримання ваучерів також мали офіційно зареєстровані безробітні.

На запит Державної служби зайнятості Програмою розвитку ООН було проведено оцінку функціонування системи ваучерів в Україні та вивчено відповідний міжнародний досвід. За результатами було підготовлено рекомендації для удосконалення ваучерної системи в Україні, що створює основу для проведення відповідних реформ.

Під час круглого столу експерти Програми розвитку ООН в Україні представлять результати соціологічного дослідження та міжнародний досвід застосування ваучерів на навчання Очікується презентація та відкрите обговорення перспектив вдосконалення програми ваучерів в Україні.

У круглому столі підтвердив участь народний депутат та голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Олександр Дроздик. Також запрошено Заступника Міністра соціальної політики України Валерія Ярошенка.

Серед підтверджених учасників – представники державної служби зайнятості, Міністерства освіти та науки України; Федерації роботодавців України; Федерації профспілок України; Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України; ДУ «Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин»; Інституту післядипломного навчання  НАУ; Світового банку та ін.

Акредитація: Аліна Стеценко,
alina.stetsenko@undp.org,
тел
. +38 095 273 94 69.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.