«Океан добра» серед пустелі війни

«Океан добра» серед пустелі війни
22 Червня 2022
Друкувати цю новину

Громадські організації людей з інвалідністю (далі ГОІ) з перших днів повномасштабної війни включилися у допомогу постраждалим. Серед лідерів ГОІ багато жінок, які роблять часом неможливе, щоб допомогти Україні. Саме про таких жінок розповідає проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) та фінансується Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).

 

Знайомтесь  ̶  Ольга Волкова, мобілізаторка проєкту, очолює Громадську організацію людей з інвалідністю «Океан добра» (м. Дніпро) (організація  ̶ член НАІУ), яка долучилася до допомоги тим, хто її потребує найбільше, а також ініціаторка створення у Дніпрі Центру тимчасового перебування осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та їхніх родин.

 «24 лютого був страшний день,  ̶  розповідає Ольга про те, як зустріла перший день широкомасштабної війни.  ̶  У цей день ми в організації збиралися міняти статут, планували відкрити Центр у центрі міста, без проживання, вже було знайдено приміщення, зроблено ремонт і підготовлено під наші потреби. І в цей день я дізнаюся, що всі плани доведеться змінити.  Спершу ми евакуйовували мешканців м. Дніпро, що мають інвалідність. З комфортом, посадкою у спеціальному місці з платформами на зручному рівні. Були спеціально виділені вагони і прямими поїздами, в яких люди одразу вирушали за кордон».

Так виїхали 445 чоловік, з яких практично усі ‒ люди з інвалідністю та їхні супроводжуючі особи. Потім навпаки ‒ стали зустрічати евакуйованих у Дніпрі. Побачивши незадовільні умови, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю у Дніпрі, в «Океані добра» вирішили створити Центр тимчасового перебування для тих, хто тікає від війни. Міськвиконком Дніпра виділив приміщення, а міський департамент охорони здоров’я допоміг з ліжками та багатьма іншими потрібними на перший час речами. Палати облаштували усім необхідним: ортопедичні ліжка, постільна білизна та доступний санвузол. Для мам із дітками тут спеціальні кімнати. Кожного забезпечують речами першої необхідності. Центр відкрився 24 березня 2022 року і за цей час там побували 869 людей. Центр надає тимчасовий прихисток людям з інвалідністю, особам літнього віку та їхнім родинам.

 «Серед мешканців нашого центру є і люди після інсульту, так звані «лежачі», які без необхідної реабілітації та соціалізації стають прикуті до ліжка на багато років,  ̶  ділиться з нами Ольга Волкова про роботу центру.  ̶  Коли після приїзду до нас вони приходять до тями, санітари вивозять їх на кріслах колісних на вулицю погуляти, коли такі от бабусі після місяців у підвалі отримують нове життя — зачіски, манікюр, який і до війни не робили, то вони оживають, розквітають і навіть починають ходити з ходунками. Всупереч війні, вони знову хочуть жити!»

Протягом усіх семи днів, поки людина перебуває у Центрі тимчасового перебування, у ГО «Океан добра» формуються групи та підшукуються можливості переправити людину або на Захід України, або за кордон ‒ на постійне місце перебування до закінчення війни.

У Центрі тимчасового перебування санітарами працюють студенти Дніпровського державного медичного університету. А нещодавно Ольга та її організація провели дуже корисний тренінг, під час якого навчали волонтерів та медичних працівників, як правильно евакуювати людей з інвалідністю.   Мета тренінгу ‒ допомогти тим, хто евакуює людей з інвалідністю та лежачих людей робити це так, щоб не нашкодити ні собі, ні тим самим особам.

ГО «Океан добра» співпрацює з багатьма волонтерськими організаціями, продовжує добру справу і дарує промінчик світла усім, хто цього потребує. Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з  Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй також підтримали гуманітарну місію Центру. Дякуємо Ользі, пишаємося нею та всіма, хто не залишився осторонь у цей складний і важливий для всієї країни час.

 

*** *** ***

Проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні» спрямований на посилення лідерства та участі жіночих організацій громадянського суспільства ‒ ОГС та мереж жінок з інвалідністю та жінок, які мають дітей з інвалідністю, у гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний фінансовий механізм, призначений виключно для підтримки участі жінок у миробудівництві та гуманітарному реагуванні. WPHF це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва. WPHF – це інноваційне партнерство між державами-членами, ООН та громадянським суспільством, у якому всі зацікавлені сторони представлені в його глобальній Фінансовій раді.

Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду: www.WPHFund.org та www.WPHFund.org/

 

Фото надані ГОІ «Океан добра»