24 лютого відбулись Установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.
До нового складу Громадської ради увійшли представники громадських та експертних організацій, фахівці-будівельники, проєктанти, архітектори. Зокрема:
Головою Громадської ради при Держархбудінспекції обрано Михайла Голубничого.
У засіданні новообраної ради взяв участь уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич. Він підняв низку гострих актуальних питань щодо необхідності посилення контролю за дотриманням забудовниками норм, які забезпечують доступність об’єктів для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, Валерій Сушкевич відзначив погіршення ситуації із доступністю новобудов та потенційну небезпеку таких тенденцій для усіх громадян. Крім того, він наголосив, що планує тісно співпрацювати з новим складом Громадської ради задля підготовки законопроєкту щодо захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями у сфері будівництва.
Для довідки:
Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції України є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю ДАБІ та її територіальних органів, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики з питань державного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України