Круглий стіл “Обмін позитивним досвідом в сфері забезпечення доступності, відстоювання прав людей з інвалідністю на місцевому рівні в Полтавській області”

Круглий стіл “Обмін позитивним досвідом в сфері забезпечення доступності, відстоювання прав людей з інвалідністю на місцевому рівні в Полтавській області”
8 Грудня 2021
Друкувати цю новину

6 грудня 2021 року за ініціативи Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в рамках ТИЖНЯ ПРАВ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ відбувся Круглий стіл  «Обмін позитивними досвідами в сфері забезпечення доступності, відстоювання прав людей з інвалідністю на місцевому рівні в Полтавській області».

Організатор:  Полтавське міське громадське об’єднання осіб з інвалідністю «Віра», регіональна представниця НАІУ в Полтавській області Ірина Твердохліб.

Основна мета заходу – покращення ситуації в різних сферах з питань доступності, розширення підходу до питань інвалідності, акцентування уваги на вкладі громадських об’єднань осіб з інвалідністю тощо.

У заході, в онлайн та офлайн форматах, які забезпечило Управління архітектури Полтавської ОДА, взяли участь представники громадських організацій, громадські активісти, що працюють в напрямку захисту прав людей з інвалідністю не тільки Полтавської, але й з інших областей України та Департаменти, управління Полтавської ОДА, представники ТГ.

Урядовий Уповноважений з прав осіб з інвалідністю Татьяна Баранцова та Генеральний секретар НАІУ Вікторія Назаренко у вітальних промовах наголосили на важливості забезпечення спільними зусиллями прав людей з інвалідністю, особливо в цей нелегкий час пандемії COVID – 19.

Питання обслуговування в медичних закладах людей з інвалідністю по слуху було піднято в.о. УТОГ Полтава Світланою Баклицькою . Не дивлячись на те, що є позитивні зрушення за останній час, наприклад, встановлення системи Сервіс УТОГ, в деяких медичних закладах часто буває відсутній інтернет-зв’язок, або дуже слабкий сигнал. Також існує людський фактор, як то недостатня обізнаність медперсоналу у спілкуванні з глухими людьми, що призводить до певних неприємних наслідків. Ще раз наголошено на відкритості надання інформації, якою володіє ГО.

Марина Бабец – голова правління Полтавської обласної організації УТОС розповіла про працевлаштування осіб з інвалідністю по зору. Наразі для цієї категорії людей, як і вцілому для осіб з інвалідністю, найбільшою проблемою при працевлаштуванні є створення доступності. І не тільки на робочих місцях.

Голова правління Кременчуцької територіально-виробничої організації УТОС Юрий Лафа поділився позитивним досвідом, що стосується зручного і доступного перевезення транспортом громадського призначення в м. Кременчук. Те, про що багато років просять люди з інвалідністю по зору в м. Полтава, а саме зовнішню озвучку, в кременчуцькому комунальному транспорті ця проблема вирішена.

Окрім того, також є текстова інформація про кількість вільних місць в транспорті, що є полегшенням і для пасажирів, і для кондукторів.

Эльвира Попова, членкиня керівної ради ВГО “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень” навела статистичні показники щодо погіршення практично по всім напрямкам життєдіяльності цієї категорії людей і, на жаль, зниженням розуміння наслідків цієї проблеми на всіх рівнях влади.

Після виступу голови ГО “Товариство захисту прав дітей з інвалідністю “Ніжність” м. Горішні Плавні Анни Травінчевої з’явився певний оптимізм на прикладі можливостей забезпечення місцевою владою необхідними заходами для роботи ГО.  Така допомога продовжується 15 років, не дивлячись на зміну керівництва міста та політичні направлення.

Вікторія Родічева, мама студентки-першокурсниці з інвалідністю розповіла про інклюзивне навчання доньки. Поки що людський та професійний фактор викладачів набагато переважає складові, які стосуються безпроблемного пересування транспортом та архітектурними бар’єрами навчальних закладів.

Голова ГО “Активна громада Полтави” Лілія Гарбузяк поділилася найболючишими питаннями забезпечення умовами життєдіяльності ВПО з інвалідністю. На жаль, ця тема на сьогодні практично немає позивних досвідів. Але є багато пропозицій, які пані Лілія озвучила.

Після закінчення заходу присутні обмінялися думками щодо продовження таких зустрічей. Організатори подякували учасникам за активність та небайдужість! Впевнені, що підняті питання обов’язково матимуть своє вирішення.

Джерело

#НАІУ  #ТижденьПравОЗІ  #Національне_партнерство_узгоджена_доступність  #права_осіб_з_інвалідністю  #доступність

  Категорія: