Хмельницький протезний завод поки що не приєднуватимуть до вінницького

16 Жовтня 2014 Друкувати цю новину

На Міністерство соціальної політики України, яке 1 вересня прийняло рішення реорганізувати Хмельницький протезний завод, перетворивши його на  філію  казенного експериментального  протезно-ортопедичного підприємства у Вінниці, подали до суду. Обласні організації та товариства осіб з інвалідністю та Хмельницька обласна організація профспілки працівників соціальної сфери заявили, що Мінсоцполітики протиправно зупинили роботу хмельницького протезного заводу.

Нагадаємо, що працівників підприємства, яких більше 100 чоловік, та осіб з інвалідністю не повідомили про реорганізацію. Люди не розуміли, чому їхній завод вирішили закрити саме тоді, коли він так потрібен – у час війни.   Хмельницький протезний завод вже у жовтні мав бути приєднаний до вінницького.

Справу у Хмельницькому окружному судді розглядали 10 жовтня без відповідача, який на засідання не з’явився. У залі суду заступник директора Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства Оксана Борисова заявила, що  після наказу виїздні бригади не можуть надавати допомогу людини з інвалідністюм як в нашій, так і в інших областях.

- У дитячому напрямку наше підприємство працює по новій соціальній моделі.  Вже декілька років «послуга йде до людини з інвалідністю»,  а не «інвалід за послугою», - каже Оксана Борисова . - Наші бригади виїжджають не тільки до хмельничан, а до інших жителів по усьому західному регіону.  І цей процес обслуговування не є спонтанним, графіки виїзду є розписані за два місяці з домовленістю з головними неврологами, ортопедами травматологами цих областей.  Те, що ми записали дітей-осіб з інвалідністю і не приїхали в цю область, викликає вже соціальну напругу у цих областях.

Позивачі вважають, що без зупинення наказу Міністерства соціальної політики неможливо буде відновити роботу підприємства, адже не укладаються потрібні договори на обслуговування осіб з інвалідністю  та виробництво протезів. Також  не виплачується зарплата.

Захисник заявників Олександр Мельник повідомив суд про півмільйонну заборгованість підприємства по заробітній платі, яка виникла після реорганізації. За його словами, ще декілька місяців тому підприємство було рентабельне.

- Заборгованість по зарплаті складає більше півмільйона гривень, чого не було до цього часу,  - каже адвокат. - Зараз не укладено відповідних договорів підприємством про забезпеченням протезно-ортопедичними виробами, що призводить до порушення прав осіб з інвалідністю, які мають на це законне право.  Також припинилося забезпечення послугами протезування поранених воїнів АТО. Ситуація з реорганізацією має катастрофічні наслідки. Через неналежне виконання комісії з реорганізації своїх функцій не здійснюються передбачені законом виплати працівникам. Подальше реалізація цього наказу ставить під загрозу фінансово-господарську діяльність підприємства.

-Інваліди та діти, які народилися із фізичними вадами, знову матимуть право лікуватися на нашому протезному заводі, - каже директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Світлана Лукомська. - Три–чотири рази на різ реабілітуються  сім’ї із такими дітками. Вони отримують чотириразове безкоштовне харчування, безкоштовне проживання та реабілітацію.

Всім

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.