Новий ДБН щодо створення доступного простору для маломобільних груп населення плануємо затвердити найближчим часом, — Парцхаладзе

Новий ДБН щодо створення доступного простору для маломобільних груп населення плануємо затвердити найближчим часом, — Парцхаладзе
26 Жовтня 2018
Друкувати цю новину

Новий ДБН щодо створення доступного простору для маломобільних груп населення плануємо затвердити найближчим часомМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працює над розробкою проєкту нових державних будівельних норм щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Зараз Мінрегіон разом з нашим базовим інститутом (ПАТ «КиївЗНДІЕП») працює над проєктом нового ДБН щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення. На відміну від існуючого з 2007 року ДБН — плануємо, щоб він був дійсно ефективним. Тому прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як вони повинні виглядати. Нові норми доступності стосуватимуться всіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором», — сказав Парцхаладзе.

Днями відбувся круглий стіл, на якому експерти розглядали нові норми щодо доступності. Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич під час обговорення нового ДБН підкреслив необхідність створення не просто окремих елементів безбар’єрності, а універсального простору в Україні, який має бути безпечним, зручним та комфортним, пристосованим для кожного – не тільки для людей з інвалідністю, але й для батьків з дітьми, людей похилого віку тощо.

Парцхаладзе під час обговорення нових норм зазначив, що в Україні більше 3 млн наших громадян мають інвалідність, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – більше 10%. «80% цих людей – працездатне населення. І реалізація їхніх прав безпосередньо пов’язана з доступністю будинків, приміщень, вулиць, інфраструктури. При цьому, в Україні досі відсутня реальна безбар’єрність. Ставлення до забезпечення доступного простору надто поверхневе», — додав він.

Україна прийняла на себе відповідальність за реалізацію прав людей з інвалідністю, у тому числі, у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Мінрегіон визначено відповідальним за забезпечення імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності об’єктів для осіб з інвалідністю.

 

  Категорія: