Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку
1 Листопада 2013
Друкувати цю новину

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

«Відчуй осінь», акцію під такою назвою організували з нагоди відзначення Всесвітнього дня білої тростини КП Луцький зоопарк та клуб домашніх тварин «Вуса, лапи, хвіст». Така акція в Луцькому зоопарку відбувається вперше, а її учасниками стали незрячі та слабозорі лучани. Організатори акцентують увагу, що подібні екскурсії для незрячих відбуваються в розвинутих країнах світу, де такі люди регулярно відвідують оранжереї, ботанічні сади, зоопарки та інше.

Людмила Денисенко, директор зоопарку говорить, що до таких екскурсій треба дуже серйозно готуватись, адже даним відвідувачам треба багато розповідати, пояснювати, порівнювати з відомими їм образами, дати можливість відчути руками.

Розпочалась екскурсія з пахощів осінніх квітів, яких на середину жовтня в зоопарку ще дуже багато. З першим конкурсом: на дотик вгадати тварин, встановлених на вході до звіринцю – учасники екскурсії впорались швидко та весело.

Директор зоопарку, що особисто розповідала про всіх мешканців, радо запросила екскурсантів до клітки з двома віслюками, яких можна було гладити та годувати. «Їжу для тварини кладіть на долоню і протягуйте тварині», – пояснює пані Людмила як безпечно нагодувати жителів зоопарку.

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

Мешканці наступних вольєрів: олень, лама, вівці, бізон – радо ласували хлібом з рук незрячих, дозволяючи себе погладити. Захоплюючі історії про звички ведмедиці Маші та підготовки клешолапих до зимової сплячки лунали з уст директорки зоопарку поруч з їхніми вольєрами. Кролики та черепашки, яких взяли до рук, не охоче дозволяли себе досліджувати.

Левиця Дашка, наче справжня киця, помуркотала відгукуючись на ласки директорки, а лев Нік гарчанням зустрічає охочих підійти до клітки, адже цар звірів та справжній «чоловік» надійно охороняє свою половинку.

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

Впродовж декількох годин Людмила Денисенко разом з волонтерами та дружелюбною собакою Дорою водила незрячих по звіринцю. Наповнені любов’ю до тварин розповіді про життя в зоопарку, лунали з уст директорки впродовж всієї екскурсії, надійно захопивши увагу екскурсантів.

Як виглядають колючки дикобраза: яке пір’я у фазана чи іншого птаха? Які на дотик оленячі роги? На всі ці питання не тільки була відповідь, а ще й можливість самим вгадати, тримаючи в руках ці предмети.

На сам кінець, незрячі разом з волонтерами пили запашний чай з медом, ділячись своїми враженнями від зоопарку.

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

«Багато разів і в дитинстві і вже в дорослому віці я бувала в різних звіринцях, втім мені ніколи це не подобалось, адже окрім поганого запаху, інших вражень не залишалось. Для себе я вже давно вирішила, що незрячій людині в зоопарку робити нічого, оскільки щось побачити неможливо, а будь-яка екскурсія розрахована на зрячих людей. Сьогодні я вперше зрозуміла, що твердження «в зоопарку незрячим не має чого робити» – це стереотип, який для мене вже в минулому. Адміністрація зоопарку зробила фактично неможливе, дозволивши відчути те, що не можна побачити. Мабуть найбільше сподобались леви, адже при всьому бажанні левів не можна чіпати руками, але пані Людмила знайшла з цієї ситуації вихід: ми почули їх голоси, дозволивши нам їх уявити», – таким враженням поділилась Фурсова Людмила.

Незрячі «відчули осінь» в Луцькому зоопарку

Позитивні враження залишились і у Хижук Лесі. Найбільше їй сподобався бізон, адже дружелюбна тварина радо ласувала хлібом з її рук. А черепашка мабуть відчула, що дівчина не просто так тримає її в руках і все ж таки вилізла з-під панцира, дозволивши себе розгледіти руками.

Клуб домашніх тварин «Вуса, лапи, хвіст» та дирекція зоопарку в майбутньому також планують проведення аналогічних екскурсій, щоб дати можливість незрячим людям відчути всю повноту та красу природи та краще відчути світ тварин

Волинський портал людей з інвалідністю

  Категорія: