Не просимо, а заробляємо!

Не просимо, а заробляємо!
13 Травня 2014
Друкувати цю новину

Не просимо, а заробляємо!

Під таким девізом відбулася в самому серці Миколаєва перша унікальна виставка робіт людей з інвалідністю, а також були представлені шоу-номери у їх виконанні. Всі заходи були присвячені дню боротьби за права інвалідів.

Організаторами виступили: підприємство інвалідів «Літопис» (засноване ВГО “Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики»), «Ліга інвалідів з ПОРА «Перемогти Себе», БО «Квітка Надії».

Головна мета – показати городянам те, що люди з інвалідністю не є закритими від життя, що вони теж розвинені, талановиті, щирі, що вони вміють радіти життю як ніхто інший. Також протягом дня збиралися кошти на цільову допомогу по трьом напрямкам: купівля електровізка для Миколи Захожого, дуже професійного компьютерника з ДЦП, який не може через важкість хвороби самостійно пересуватися на звичайному інвалідному візку; видання та розповсюдження унікального календаря в межах проєкту «Краса перемагає», героїнями якого стали 12 дівчат з інвалідністю; допомога дітям з аутизмом.

Не просимо, а заробляємо!

На виставці були представлені товари ПГО «Літопис» (книжки, пазли та розмальовки на християнську тематику для діток, товари православного призначення, канцтовари, поліграфія), творчі роботи працівників цього підприємства (квіти з повітряних кульок, прикраси з полімерних матеріалів, ляльки з текстилю та інше), роботи майстринь Миколаєва. Особливою окрасою заходу стали розміщені посеред вулиці фото красунь, інвалідність яких не стала на заваді їх неймовірній красі та впевненості у своїх силах. Як зізнавалися учасниці зйомок, їх не прийшлося довго вмовляти, було дуже цікаво, з ними працювали професійні фотографи, стилісти, було приємно опинитися у центрі уваги и відчути себе справжньою моделлю.

Не просимо, а заробляємо!

– Подивіться на ці фото, проєкт вийшов дійсно світлим, радісним, життєствердним! – говорить Ганна Миронюк, керівник «Ліги інвалідів з ПОРА «Перемогти Себе». – Ми сподіваємося, що знайдемо спільними зусиллями кошти на видання календарю з цими фото. Також плануємо провести показ мод, в якому моделями стануть дівчата з інвалідністю.

Крім всього, глядачів вражали своїм виступом міцні хлопці зі збірної Миколаєва з фехтування на візках, до сліз розчулили танцювальними номерами Ганна Миронюк та Катерина Рогатіна з партнером Олегом Воловодюком. А щирі малюнки дітей однієї з працівниць «Літопису» розтопили серця гостей виставки.

Не просимо, а заробляємо!

Але повсякденне життя інвалідів складається не тільки з творчості або спорту. Те, що для здорових людей здається простим, наприклад, вийти прогулятися на свіже повітря, для людей з обмеженими фізичними можливостями – низка перешкод. Перевірити на собі це змогли присутні, коли ведучій запропонував проїхати на візках декілька метрів та спробувати кудись заїхати. Сміливцями виявилися народний депутат Микола Жук та директор ПГО «Літопис» Ілля Шполянський. Жоден не зміг подолати звичайний бордюр, Ілля трохи не впав з візка при цій спробі.

– Це неможливо! – сказав він, підіймаючись з візка. – Ми всі повинні думати про те, щоб кожен день допомагати людям з інвалідністю відчувати себе повноцінними мешканцями міста, а не лише раз-два на рік. І потрібно негайно вирішувати проблеми з доступністю не на словах, а ділом. І робити це якісно! Наше підприємство щодня стикається з проблемами транспортування працівників на роботу, бо майже ніхто з них через відсутність доступності не може самостійно дістатися офісу. Ми ініціювали даний захід не лише з метою привернення уваги до людей з обмеженими можливостями, а ще й для того, щоб інваліди не втрачали віру у себе, у свої сили, бо насправді можливості в них – необмежені!

  Категорія: