Унікальна школа, де вчать розмовляти дітей, які втратили слух є у Хмельницькому. Це поки такий єдиний не інтернатний заклад в Україні. Учні працюють за загальною державною програмою і після уроків йдуть додому. Саме такий підхід дозволяє краще адаптуватися у суспільстві. Закладу вже 20 років. За цей час вивчили 75 дітей. Майже 30 із них здобули вищу освіту. Вчителі кажуть – це їхня перемога. І для того, щоб таких шкіл стало більше потрібно не багато – фінансова підтримка громад і бажання батьків вчитися разом зі своїми дітьми.
Аріна – школярка з двох років.
Саме з такого віку у Хмельницьку школу номер 33 беруть на навчання діток з порушенням слуху. Тут особливих школярів одразу вчать розуміти письмо, щоби потім освоїти живу мову.
Тут все, як і в решті шкіл міста. Але вчителі спілкуються з учнями бінарно, тобто одночасно українською та мовою жестів.
Щоби діти, які погано чують могли заговорити, вони ніби мають відчувати предмет, про який говорять. Тому кожне заняття це регулярне повторення.
Та справжня унікальність школи – її вчителі. Чотирнадцять із них, як і сама директорка мають порушення слуху. Вони навчились розмовляти у спеціалізованих закладах. А от своїх вихованців прагнуть вчити по-новому.
Дітки із порушенням слуху, як і решта школярів, після уроків йдуть додому. Це єдиний заклад в Україні для особливих дітей, що працює за такою системою.
Тридцять випускників закладу здобули вищу освіту. А за результатами ЗНО із 40 шкіл Хмельницького на 16 місці. Директорка переконує це відмінний показник. І на власному прикладі спонукає освітян та батьків з інших регіонів не ізолювати особливих дітей. А навчати їх у звичайних школах, лише за спеціальною програмою.
Факти ICTV