Національна Асамблея осіб з інвалідністю України звернулася до Президента України з проханням відновити справедливість

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України звернулася до Президента України з проханням відновити справедливість
15 Липня 2014
Друкувати цю новину

В листі зазначено, що 4 липня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про громадські об’єднання» (щодо забезпечення діяльності всеукраїнських громадських об’єднань). Реєстраційний номер 3225, автор законопроєкту – голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю Сушкевич В.М.

Прийняття зазначеного закону два роки чекали чисельні всеукраїнські громадські організації осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, спортивні асоціації тощо. Справа в тому, що у березні 2012 року Уряд Азарова «проштовхнув» до Верховної Ради України нову редакцію Закону України «Про громадські об’єднання». Як наслідок, місцеві осередки всеукраїнських громадських організацій втратили статус юридичної особи. Це при тому, що серед них ті, які були створені ще у 1933 році (громадські організації Українського товариства глухих та Українського товариства сліпих). Зазначені об’єднання мають тисячі членів, які своєю працею здобули велику матеріально-технічну базу УТОГу та УТОСу: гуртожитки, підприємства, медичні пункти, бібліотеки, бази відпочинку тощо.

Зазначена ситуація щодо примусового позбавлення місцевих осередків громадських організацій статусу юридичної особи фактично порушує Конституцію України, а саме статтю 58 відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Національна Асамблея осіб з інвалідністю звертається до Президента України та просить підписати Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про громадські об’єднання» (щодо забезпечення діяльності всеукраїнських громадських об’єднань), який відновить справедливість та забезпечить рівні права та рівні можливості громадян на створення та участь у громадських об’єднаннях.

За дорученням 115 громадських організацій осіб з інвалідністю – членів Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України (НАІУ)

  Категорія: